Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tanult kulturális...

Valaki tanult kulturális antropológiát? Mi a véleményetek róla? Nehéz szak? Hol sikerült elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Idemásolok neked két hozzászólást egy másik kérdésből


1.


Sikerült elhelyezkedni nekem is, mint ahogyan a többi általam ismert embernek is. Mindig vannak olyanok, aki elsütik a „büfészak”, meg „majd mosogatsz a mekiben” ócska lemezt. Szánalmasok, ennyire futja! Érvek nincsenek, tapasztalat nincsen, csak a valahol bemagolt duma. De ha megnézed a diplomás pályakövetési rendszer adatait akkor azt látod, hogy mindenki egy-két hónap álláskeresés után elhelyezkedik. Az országban nem százával képeznek kulturális antropológusokat, egy éveben csak pár ilyen diplomát adnak ki.


Az ME oktatása szerintem színvonalas, jók az oktatók. Szerintem ott mindenki minősített oktató, de ezt meg lehet nézni. Egy biztos, hogy egy rosszindulatúval sem találkoztam. Van angol nyelven is oktatás, oda külföldről is jönnek diákok. Még Ázsiából és Amerikából is.


Az egyetemváros egy külön világ, egy elkülönült helyen van egy nagy parkban. Olyan mint egy botanikus kert, sokféle fával, bokorral. Ha jól tudom, minden évben elnyeri az ország legszebb campusa díjat is. Van belső biztonsági szolgálat is, azok éjszaka is járőröznek. Van ott bolt, étterem, könyvtár, szórakozóhelyek, egyetemi élet. Már ezért az egyetemi életért érdemes oda menni. Budapesten rendszeresen szoktam félni, éjszaka, vagy rosszabb hírű helyeken, Miskolcon csak egyszer féltem, amikor medve szaladt át a villamossíneken.

2022. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2. A miskolci antropológiára jártam öt évet, és alapvetően határozta meg az életem. Egyetlen diploma sem garantál állást, mert az elhelyezkedéshez nem elég a diploma, ahhoz motiváció kell.


Én azt tudom mondani, hogy nekem mindig van munkám, és antropológiát végeztem. Nem is nagyon keresem a munkát, az talál meg engem. Szemléletet ad, gondolkodásmódot, amit sok területen lehet hasznosítani.


Miskolcra reagálva: semmivel sem rosszabb a közbiztonság, mint máshol. Az egyetemváros pedig gyönyörű, ami teljesen külön van a várostól. De a városban is ugyanazok a problémák vannak, mint bármely magyar városban. Semmivel sem rosszabb. Szerintem pl Budapesten sokkal több olyan kerület van, ahol sokkal indokoltabb a félelem.


Én örülök, hogy a KVAT-on tanultam. Nekem sokat adott, nem csak végzettség, hanem az életemben is segítség. Sokkal jobban tudok helyzeteket kezelni. Kinyit egy ajtót... ajánlom.

2022. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm a rengeteg segítséget. Viszont a nyelv illetve a “terepgyakorlat” alatt mit kell érteni
2022. dec. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!