Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem építészmérnök...

Óbudai Egyetem építészmérnök Bsc képzésről vélemények?

Figyelt kérdés

2022. febr. 3. 05:38
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Én àltalábosságban mondanám a szakról, hogy mérnökkènt az èpitoipart jó messzire elkerülnèm. Jóval több munkaorat megķövetel ez az iparág ha normális pénzt akarsz keresni, napi 10 óra ès hétvégézès sok helyen elvárt, nagyon benne van az iparágban a politika, túl hullámzó a teljesítménye. Most nagyon dübörög így legalább már vannak olyan helyek ahol elmegy a fizetés nagysága, de mielőtt bejott az àfa kedvezmény, csok stb előtte nagyon gyéren fizetett. Epìtőiparban vagyok mèrnök de nem ajánlanám senkinek

. Normális munkaidőben, bejelentett jó fizetés gépész, villamos vagy infós mérnök fizetéssel sokkalta könnyebben kapni.

2022. febr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

1

A karról kérdezett, nem a szakmáról. Mérnökinformatikusként kérdezném, hogy mia f*szért kell mindenkit rádumálni teljesen más szakmákra? Mert idióta vagy és azt hiszed, hogy feltétlenül rosszabb vagy jobb egy másik szakma? Van ismerősöm, aki az építőiparban dolgozik, egyáltalán nem olyan a munkája, mint amit felvázoltál. Az első 2-3 éve volt ilyen, azóta úgy dolgozik, mint mi és piszokjól keres.


Kérdező!


Sajnos a kart nem ismerem, de van ismerősöm több másik karról is és összességében mind pozitív véleménnyel vannak (vagyunk) az ÓE-ről. Szerintem ez alól az építészek sem kivételek.

2022. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem ràdumálás volt. Èpitőiparban dolgozó épìtèsz vagy èpitő vègzetseggel, művezetőként majd később èpitèsvezetőként àtlagban 7től 5ig meló van, ami egy napi 10es, plusz utazás a munkaterületekre projekt helyszìnektől függően èppen közelebb vagy távolabb. Ès szezonban biztos, hogy a szombatot jó része is ott ér. Nekem is volt olyan nyár amikor 10 szombaton ott voltam legalább. Kivitelezésben ami nem helyszíni munka az a műszaki előkészítés de az cserébe viszont éppen ezért gyengébben fizet. Kivitelezésen kívül van még a tervezés ami csak vállalkozóként buli, alkalmazottként rengeteg a szürke zónás okoska történő fizetés ès hasonlóak. Ès egyébként engem nem èrdekel, hogy mit választ, de a véleményem leìrhatom, pláne, hogy sztem elég reális
2022. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Én is azt gondolom, fontos, hogy elhangozzék itt az, amit az 1-es és 3)-as válaszokat író írt. Nem kell rábeszélni senkit semmire, de tudjon róla a kérdező, hogy van ilyen.


A kérdező meg remélem megfontolja, hogy egy, csak az ismerősére hivatkozó mérnökinformatikus véleményét találja-e hasznosnak, aki a másik leidiótázásával próbál érvelni az OE építészmérnök képzése mellett, vagy egy szakmában dolgozó mérnökét. A stílus sok mindent elárul!

2022. febr. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Èpìtőipart csak akkor válaszd ha határozott vagy ès képes vagy napi szinten kíàllni magad mellett. Túl sok a tróger ember ebben az iparágban, ha nem àllsz ki magadért átgázolnak rajtad. Persze egy kis túlzással írom ezt.
2022. febr. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!