Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez most mit is jelent pontosan?

Ez most mit is jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Egy nagyon buta kérdésem lenne, de inkább felteszem.

Ugye a Felvi.hu oldalán, a BGE emberi erőforrások szaknál nincsen odaírva, hogy "Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.", ami pár másiknál ugye ott van. Ez azt jelenti, hogy nem feltétlenül kell a felsorolt tantárgyak egyikéből emelteznem?

Ha nagy hülyeséget mondtam kérlek javítsatok ki.

A válaszokat meg előre is nagyon szépen köszönöm.



2022. jan. 22. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
A szakleírásnál minden tárgy mellett ott van, hogy közép-vagy emelt szintű érettségi. Ezek közül 1-et emelt szinten kell teljesíteni.
2022. jan. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem. Nincs mimdenhol ott. Nekem is pont ez lenne a kérdésem.

Vegyünk egy példát:

Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Környezettudományi és Természtvédelmi Képzések Központ.

A tablázatban a környezetmérnöki alapszak mellett az érettségi vizsgakövetelményeknél zárójelben fel van tüntetve, hogy legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni, viszont a természetvédelmi alapszaknál már nincs, csak hogy kettőt kell választani.

Ha a szakokra rákattintok részletesebb információért, ott is ugyanígy az előbbinél ki van emelve, hogy kell az emelt szintű, az utóbbinál nem.

2022. jan. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2.! A konkrét szakleírásnál-természetvédelmi- a felsorolt felvételi tárgyaknál közép vagy emelt szintű érettségit ír, ezekből 1-nek emeltnek kell lenni. Alapból 1 emelt érettségi kell van ahová 2.
2022. jan. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!