Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik a "legkönny...

Szerintetek melyik a "legkönnyebben teljesíthető" és a legnehezebb, legkomolyabb villamosmérnöki oktatást nyújtó műszaki egyetem Magyarországon?

Figyelt kérdés

Én a legszínvonalasabb oktatásra talán a BME-t mondanám, a legkönnyebben teljesíthetőt pedig nem tudom. Itt nem csak Bp-t hanem az egész országot értem.

Hátha segít másoknak is...



2022. jan. 16. 13:14
 1/5 anonim válasza:
69%
Én BME matematikán vagyok, de válaszolok, ha nem gond. Hát nálunk, ahogy mesélték, eléggé nehéz a villamosmérnöki, talán a legnehezebb, de a tanárok rohadt jók, szinte az egész bme-n ott vannak a legjobbak. A matekot jól tanítják, mert sok matematikus tanít ott a matematika intézetből. Egyébként szerintem mérnökin ne azt nézd, melyik könnyű, mert annak nincs sok értelme így. Mintha orvosira menne valaki. Azért nehezek azok a szakok, mert nem fér bele, hogy hibázzon az ember.
2022. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Legnehezebb valószínűleg BME-n, sok ismerősöm hullott ki onnan. Legkönnyebbet nem tudok mondani, de az ilyen viszonylag népszerűbb egyetemek (ÓE, SZTE, PTE…) kivételével kb mind elég könnyen elvégezhető, főleg az ilyen kisebb városi egyetemeken. BME azért nehéz mert a oktatási rendszer illetve az oktatók megnehezítik (szerintem fölöslegesen) a hallgatóknak a dolgát, bár úgy hallottam utóbbi években valamennyit enyhültek. Előzőt annyiban kijavítanám, hogy ennek ellenére nehézségében nem közelíti meg az orvosi szakot, eleve más affinitást követel a két szak. Elég nagy belelátásom van mindkettőbe.
2022. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

A BME-VIK (abból is a villamos része) az egyik legkomlexebb szak a BME-n véleményem szerint, és nem azért mert mérnök szakokhoz képest nehéz a matek v. fizika (nyilv. alk. matekon v. fizikán jóval nehezebb a kalkulus tárgysorozat), hanem mert az első 1-2 évben sok olyan szemléletformáló tárgy van, amik külön-külön más, az addigiaktól és egymástól nagyon eltérő szemléletmódot igényelnek. Gondolok itt az elméleti villamosságtanra, programozásra, elektronikára, szabtechre és digitális technikára. Ezek mind mind olyan tárgyvonulatok, melyek más megközelítést feltételeznek. Sokszor ezt olyan módszerekkel érik el, pl papíron programoztatás, 60%-os min. digit vizsgabeugró és utána sem vagymég biztonságban, 20 oldalú dobókockával tételdobatás ahol exponenciálisan nehezedek a tételek kb., jelek nagyházi amihez MATLABot nem használhatsz stb.; amik irtózatos bukási arányokat eredményeznek/tek. Ez amúgy sokat enyhülhetett az utóbbi pár évben, de tudok olyan EMTA (elektromágneses terek alapjai) vizsgáról amelyen így nézett anno ki 3 egymástkövető vizsgán a bukási arány: 93 88 91 % és minden vizsgára 120-180 ember elment saccra. Azonkívül elég sok határterületbe belemennek, viszont "értelmesen", nem úgy ahogy a mechások pl.


Orvosiról nekem is van viszonylag sok közvetett tapasztalatom (konkrétan bnőmmel ph.osan csináltuk egymás mellett majdnem végig a képzéseinket), igazából a képzés nehéz, de máshogy mind a villany. MMint ott egy skillednek kell lenni de annak nagyon, jól gyorsan tanulj, legyen az képmemória, rendszerezés alapján tanulás, vagy bármi más. Végére pedig egy ilyen belgyógyos diagnoszta skilled is kifejlődjön a betegvizsgálatokhoz. Azt elismerem, hogy időigényesebb talán azt is, hogy valamivel nehezebb, de maradjunk annyiban, hogy aki VIK-en rendesen készül, és normális ütemben végez, a legszivatósabb BSC-s fő és MSc-s mellék és főspeceket fogja ki, annak azért nagyon közel azonos energiabefektetés ez az 5.5 év.


Erről még egy nem teljesen idevágó gondolat: Amúgy tévhit, hogy az ÁOK-osok nem buliznak pl., sőt aki volt már medikus kupán az tudja is... :D

2022. jan. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
(Előző vagyok) Többi is jó amit a 2. válaszoló felsorolt, de tudni kell, hogy ezeken ink. főiskolai jellegű képzés folyik. Ha ebben a szakmában komolyabban akarsz elmélyülni, akkor mindenképpen egy BME MSc-t érdemes ráhúzni. Semmi baj ezekkel BSc-n de tényleg, sőt gyakorlatiasság szempontjából jobb képzést is ad mint a BME BSc-je. Persze, az is kérdés kinek mi, van aki sosem akar mást, csak iparba menni mielőbb. Nekik nagyon jó a Kandó is meg hasonlók.
2022. jan. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Én, BME-n végeztem, villamosmérnökként. Viszont sok kandós kollégával találkoztam a munkahelyeimen, illetve egyéb helyeken is. Az elmondottak alapján a BME egyértelműen színvonalasabb, de ennek igazából az az oka, hogy megtehetik, hogy magasabbra teszik a lécet. A többi egyetem a 280-as ponthatáraival kénytelen lejjebb adni. Ettől függetlenül, szerintem igazából jó szakemberré majd a munkád során válsz. Én nem tanácsolom az MSc-t, ebben a szakmában nem ad többet, és nem is nézik a legtöbb helyen. Ami fontos, és nem fért bele a BSc-be, azt idővel szerintem úgyis beemelik a tsntervbe, (bőven van mit kiszedni is). A többit meg majd a munkád során megtanulod. Az alapok, a szakma nehézsége a BSc-ben van.
2022. jan. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!