Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kirúgnak egyetemről, akkor...

Ha kirúgnak egyetemről, akkor milyen papírokat kapok utána?

Figyelt kérdés
Ha kirúgnak egyetemről, akkor az elvégzett tárgyakról kapok valamilyen doksit? A tanulmányok felfüggesztésének oka (gondolom: elbocsátás?) látszani fog valahol?

#egyetem #kirúgás #elbocsátás #egyetem kirúgás #kirúgás egyetemről #elbocsátás egyetemről
2022. jan. 14. 14:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elbocsatanak egy egyetemrol, megkapod a rola szolo (talan dekani?) hatarozatot, altalaban postai uton is, valamint a leckekonyvedet is. Az is lehet, hogy be kell menned ertuk a TO-ra, de ez egy olyan hivatalos dolog, ami megkivanja, hogy tertivevenyes ajanlott levelben erkezzen, hogy vissza legyen igazolva, hogy atvetted. Illetve a TO alairat veled mindenfele dokumentumot a helyszinen, ha ugy oldja meg. Az indexben, azaz leckekonyvben hatul bele lesz irva az elbocsatas tenye egy hivatalos bejegyzesben. Vagyis, hogy a tanuloi jogviszonyod ilyen modon szunt meg. Ha mesz az interjura, es azt az oldalt nem masolod le, akkor nem fog kiderulni. Mondhatod azt is, hogy csak halasztod a tovabbi feleveket. Azonban nem tudom elkepzelni, hogy allasinterjura indexmasolattal megy barki is. Hiszen egy be nem fejezett szak, foleg minor a gyakorlatban valoban semmit nem jelent. Legalabb is nem sokat, az biztos. A tudas szamitana, nem a jegyeid. Mindenkeppen javasolnam, hogy amennyiben lehetoseged van ra, felvetelizz egy masik egyetemre, es fogadtasd el az eddigi tanulmanyaidat, vagyis amennyi kreditet csak lehet. Feltetelezem, hogy oda, ahonnan elbocsatottak, vagy el fognak bocsatani,(ez nekem meg nem vilagos, h mar megtortent, vagy meg elotte allsz) nem tudsz rogton ujra felvetelizni, de ebben nem vagyok biztos. El kellene olvasnod az aktualis TVSZt. Ne hagyd veszni a tanulmanyaidat, kesobb nagy szukseged lehet a diplomadra, akkor is, ha ezt most el sem tudod kepzelni. Ha mindenkeppen dolgozni szeretnel, vagy dolgoznod kell most, akkor menj levelezore, ha teheted. Diploma nelkul elkepzelheto, h nehez dolgod lesz. Akar most is egy interjun, akar a kesobbiekben, a munkahelyeden. Rengeteg fiatal keres allast diplomaval, illetve tobb diplomaval es nyelvizsgakkal, valamint nagyon jo valos nyelvtudassal. En a helyedben, akarmi is lesz, azonnal beadnam a felveteli jelentkezesemet februar kozepeig. Kesobb donthetsz ugy is, h megsem iratkozol be, ha felvesznek. Ha a minorod jol sikerult, akkor talan felvetelizhetnel arra a szakra majorra. Bocs, tenyleg nem latom teljesen at a helyzetedet, de ne add fel ennyire konnyen, kesobb sok hatrany erhet, ha most eluszik a diplomad! Egyebkent egy elbocsatas az egyetemrol nem olyan nagyon egyszeru, eloszor mindenfele kervennyel lehet szepiteni a dolgokon, az elbocsatas mar az utolso lepes. Ha gondolod, ird meg privatban, h mi tortent, hatha kiderul, hogy nem is bocsatanak el.
2022. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!