Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sajnos eléggé elbizonytalanodt...

Sajnos eléggé elbizonytalanodtam a PTE kapcsán. mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Eddig stabil meggyőződésem vot, hogy PTE-ETK, Dietetika szakára szeretnék menni. Sajnos azonban a nyílt napon eléggé elvették a kedvem. Eddig egy elég semmilyen suliba jártam ahol a tanárok konkrétan alig akartak tanítani bármit is. Az érettségire való felkészítés egyenlő volt a nullával. A Zanza menekített meg sokunkat a biztos bukástól.

Nos, ezen az ominózus nyílt napon pedig pontosan ezt a mentalitást véltem felfedezni az oktatók bemutatói által. (persze ez önmagában kevés, a teljes képhez, mégis aggodalommal töltött el)

A lényeg, hogy nem szeretnék újból 4 évet eltölteni egy olyan helyen ahol az oktatás csak egy elméleti fogalom, valójában pedig semmi hozzáadott érték nincs.


Mit gondoltok a PTE-ről önmagában? Akinek esetleg van tapasztalata az ETK-val kapcsolatban nagyon sokat segítene vele.



2022. jan. 13. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét tapasztalatom a PTE ETK-val nincsen, de számíts rá, hogy bármelyik egyetemre is mész, fogsz majd időnként fásult, kiégett oktatókba futni. Ami még nehezíti a helyzetet, hogy a dietetikus ugye az ápolás és betegellátás szak egyik szakiránya, az ápoló, gyógytornász, mentőtiszt, szülésznő mellett, és amint gondolom értesültél, már lassan harmadik éve járvány van. A ETK-s oktatóknak is gondolom van nagyobb baja, mint mosolyt ragasztani az arcukra a nyílt napon. Az egészségügyet a szentlélek tartja össze, és igen, ez az oktatásban is érződik.
2022. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Sokkal színvonalasabb az oktatás az ETk-n mint a látszat mutatja. Volt ETK-s hallgató vagyok
2022. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%
Ha ETKn lelkiismeretesen bejársz órára akkor ott azért eladják az anyagot, van honnan kiindulni. De készülj rá, hogy mint akármelyik egyetemen, neked nagyon ki kell egészíteni azt a tudást amit előadáson kapsz. Amúgy én a PTE-t csak ajánlani tudom, én nagyon szeretem, viszont tényleg viszonylag sokat kell tanulni (ugyanúgy mint bármelyik másik egészségtudományi karon). Ami a PTE-n nekem nem tetszik, hogy első évben nagyon nagy hangsúlt tesznek az orvostudományi tantárgyakra, mint pl. Anatómia, ami elmondás alapján úgy tudom máshol kevésbé van így.
2022. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Én is voltam így. Biztos voltam benne, hogy a Pázmányra szeretnék menni, de egy nyílt nap után úgy voltam vele, hogy “no way, ide biztosan nem felvételizünk”. :D


Utólag nem tudom, jó/rossz döntés volt-e, mert egy másik egyetemre és másik szakra is jelentkeztem, mint eredetileg szerettem volna, amit eléggé élvezek jelen pillanatban.

2022. jan. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!