Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzem a FOSZK-ot, és...

Ha elvégzem a FOSZK-ot, és utána hogyan lehet diplomám?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, arra godoltam, hogy első helyre beírom a szakot ahova akarok menni (állami finanszírozású), esetleg ha nem vennének fel, akkor gondoltam, hogy 2.-nak beírnám a FOSZK képzését. Ha tegyük fel, hogy a 4 félévet elvégzem FOSZK-on, és után még kb 4 félév alatt elvégzem a szakot, és lediplomázok, akkor úgymond semmivel nem leszek kevesebb, mintha eredetileg az alapszakot választottam volna? Van ennek így értelme?
2022. jan. 10. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
4 félév foszk nem feltétlen rövidíti meg annyival az alapképzést, bár szaktól függ. Műszakinál biztos hogy a fő tárgyakat teljesen a 0 róla kell kezdened, tehát matek1 fizika kémia mecha és társai. De mondom szak függő. Én azért inkább azt javaslom hogy másodiknak levelezőt jelölj meg, de egyetemet, több értelme van, és oda biztos bekerülsz. És valamivel könnyebb, persze a vizsga ugyanaz.
2022. jan. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó így, ahogy írtad, de a levelezőnek tényleg több értelme lehet.
2022. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszi!
2022. jan. 10. 18:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, milyen szakra gondoltál, de ha informatika vagy gazdasági, akkor jobban megéri szerintem a könnyített Bprofra menni mint FOSZKra, vagy pedig egy könnyebb egyetemre ahol alacsonyabbak a pontszámok...


... a legjobb szakoknak (pl. matematika, gépészmérnök, villamosmérnök stb.) sokszor szánalmasan alacsony a ponthatára, ha jó vagy matekból, inkább ilyenekre menj, és nem kell a magas ponthatárok miatt izgulnod.

2022. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4: De aztán tudj is bent maradni.
2022. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerüld el a foszk képzést és menj rögtön alapképzésre. Nem éri meg elpocsékolni 2 évet, hogy aztán pár tárgyat beszámítsanak.


" és lediplomázok, akkor úgymond semmivel nem leszek kevesebb, mintha eredetileg az alapszakot választottam volna? Van ennek így értelme?"

Kevesebb nem leszel, csak később jutsz oda, mint aki az alapszakon kezdett.

2022. jan. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!