Építőmérnök vagy gépészmérnök?
Melyik szakot miért választanátok? Sokáig építőmérnök szerettem volna lenni. Érdekelnek a vízzel kapcsolatos műtárgyak valamint a hidak, meg úgy általánosságban a statika is.
Viszont a repülés is érdekel, ezért gondoltam arra, hogy gépészmérnök Bsc-re jelentkezek, utána folytatnám járműmérnöki Msc-n. Ma Itthon milyen lehetőségek vannak elhelyezkedni járműmérnökként a repülés világában, ha nem pilóta szeretnék lenni?
Az egyetem elvégzése után halvány gondolatban ott van a légiforgalmi tájékoztató képzés is, de ehhez elég szigorú követelmények vannak, ezért mindenképpen kell másik opció.
Mindenféleképpen a BME-n szeretnék továbbtanulni, Idén májusban fogok érettségizni. (A matek emelt szintem lesz, a fizikán még gondolkozok és van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám.)
19L
Gépész.
Építőipar szerintem az esetek többségében nem egy modern, család barát környezet. Ebben az iparágban a tervezés alkalmazottként ritkán fizet jól, pláne vidéken. Kivitelezésben (helyszíni munka) az építési területen eltölteni 10-12 órákat meg nem egy kellemes mutatvány. Pláne, hogy sok a hétvégi munkavégzés is.
Én jó messzire elkerülném mérnökként.
Csak olyat válassz, ami érdekel is. Borzasztó stresszelő, ha évekig olyan dolgot csinálsz, amit a hátad közepére sem kívánsz, aztán megy a lelkizés, hogy kidobtad az éveket az ablakon, meg megbántad, rosszul döntöttél, stb.
Persze, ha később még el akarsz menni tanulni, mert rájöttél, hogy nem neked való, az is egy megoldás lehet, de annak is megvan az ára. Dönts jól.
Az építőipar tényleg inkább férfiaknak való, de azért kaphatsz kellemes irodai munkát is napi 8 órára, akár rugalmas időbeosztás, ha elkerülöd a kivitelezést és a tervezés, pályáztatás, ajánlatadás, menedzsment területre kerülsz.
Gépészmérnökként kicsi az esély, hogy repülőgépekkel fogsz foglalkozni, tananyagnak csak érintőlegesen része, de egyébként ez egy jó pályaválasztás lenne, főleg a multik direkt keresik is a nőket, hogy valamelyest kiegyenlítettebb legyen a nemek aránya.
Van néhány, kicsi repülőgépekkel foglalkozó cég Magyarországon is, de a gépészek feladata alapvetően a karbantartás irányítása a nagy repülőtereken. BME gépészszakon talán az anyagtechnológia szakirány kapcsolódhat ehhez (roncsolásmentes anyagvizsgálatok stb.). BMF/ÓE Bánki karon volt egy időben ilyen repülőgépek irányú szakirány is a gépészeknél a Lufthansával együttműködve.
BME közlekedési mérnököknél van repülés szakirány, oda jelentkezz, ha mindenképpen ez érdekel. A karon van egy kezdetleges repülőgépszimulátor is, jó buli :)
6#
Ezt a szexista választ, az építőipar nem nőknek való. Hát Haver, komolyan!
Nálunk volt műszaki képzésben olyan csaj, akit a cirka 200 hallgatós évfolyam közül név szerint ismert a tanár. 50 pontos zh-n 52 pontot írt egyszer. Na az a valami!
Szóval itt nem a nem számít, hanem, hogy mi van a fejben. Menjen építészmérnöknek, ha akarja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!