Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen sorrendben irjam az...

Milyen sorrendben irjam az iskolákat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kiválasztottam 4 gimit miskolcon de nemtudom milyen sorrendben irjam őket a papírra..


Herman otto gimnazium

Avasi gimnazium

Zrinyi gimnazium

Diosgyori gimnazium


Ti milyen sorrendben irnatok oket?



2022. jan. 7. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közt az iskolák közt kb. pont ez az erősségi sorrend.
2022. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amúgy tanulmányi területeket kell rangsorolni. Tehát ha az egyik gimnáziumban 2 vagy több tagozatot is megjelölsz, akkor azokat nem kötelező egymás után rangsorolnod, csak ha szeretnéd. A teljes rangsorodat csak az Oktatási Hivatal kapja meg, a gimnáziumok nem láthatják.

Legelőre azt a tagozatot és sulit kell írni, ahova a legjobban szeretnél menni, a legvégére pedig egy gyengébb sulit, ahova esélyesen bekerülsz, ha a többibe esetleg nem sikerülne.

Herman a legerősebb, utána az Avas...

Azt is vedd figyelembe, hogy mennyit kell utaznod a suliba, milyen véleményeket hallottál a suliról, tanárokról, diákéletről stb...

Herman és az Avas régebbi felvételi ponthatárai:

[link]

2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem ezeket a sulikat, de a 2 elég jól leírta. Azt jelöld meg elsőnek, amit a legjobban szeretnél. Utolsónak meg egy olyat, ahova legrosszabb esetben menni szeretnél, ahova tuti felvesznek.

Mi pl. egy gyenge vidéki gimit írtunk be elsőnek. Gondolkodtunk, hogy beírjuk az erős gimit, hátha bekerül, de aztán elvetettük. Nekem az a véleményem, hogy nem feltétlenül az vezet a sikerhez, ha egy olyan gimibe jár a gyerek, ahol minden gyereket az OKTV-re készítenek fel minden tantárgyból. De persze ezt mindenki másképp gondolja.

2022. jan. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, ja még annyit, hogy én azért egy szakgimit mindenképpen beírnék, arra az esetre, ha nagyon rosszul sikerülne a felvételi. Ha minden gimiből kiesel, a pótfelvételin elég limitáltak a lehetőségek.
2022. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátom a Hermanba járt nyolcosztályosba, nagyon szerette.

Nagyon sokszor voltak külföldön, az érettségi eredményeik is jók lettek (szinte mindenki 400 pont feletti pontszámot ért el), mentek az osztályból orvosnak, mérnöknek, matematikusnak.


A többi iskolát sajnos nem ismerem, én csak az egyetem miatt kerültem Miskolcra.

2022. jan. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy melyik az az iskola, amelyiknek a legszimpatikusabb a kiválasztott szakja és a légköre, hova húz a szíved:) illetve célszerű "erősségi" sorrendben beírni őket, hiszen egy olyat fölöslegesen írnál hátra, ahová több pont szokott kelleni (hacsak nem gondoltad meg magad és már nem jöhet szóba az adott iskola).


Én személy szerint ebben a sorrendben írnám be pont, ahogy te is írtad őket.


Valamint, amit az utolsó írt, én is tanúsítani tudom (a Hermanba jártam), és tényleg nagyon szép eredménnyel végzett nálunk kb. mindenki + jók voltak a programok, imádtam minden percét, nagyon hiányzik:)


Sok sikert neked!

2022. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!