Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnám megoldani az...

Hogyan tudnám megoldani az ELTE egyetemet?

Figyelt kérdés
Én jelenleg érettségi előkészítőre járok esti tagozatra.Ez után is szeretnék tovább tanulni.A cél ,h be jussak az ELTE-re.Az esélyeim meg vannak rá,de viszont van egy 10 éves lányom.Mivel nem Pest közelébe lakunk ezért a bejárás nem igazán megoldható,meg a lányom miatt mindenképp kell majd az egyetem mellett munkát vállalnom.Amik olcsóbb szállási lehetőségek az a kollégium ill munkás szállás,de ahhoz hétköznapra a szüleimnél kell hagynom a lányomat akik elég idősek már apám el múlt 80 nehezen bízom rájuk a gyerekemet.A másik lehetőség h jön velem Pestre de akkor a kolesz és a munkás szállás kilőve marad az albérlet,vagy veszek Pesten 1 lakást de akkor meg hitelt kell felvennem amit nem szeretnék.Van egy 3. opció is h mind ketten kollégiumba megyünk a lányom is és én is.Keresek 1 általános iskolát meg kollégiumot a lányomnak az egyetem közelébe.

2022. jan. 6. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez így nem lesz könnyű menet...
2022. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Levelezo esetleg? Ahol most eltek, mennyire van messze? Sajat lakas?
2022. jan. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Mit szeretnél tanulni az ELTE-n?


CSak azért kérdem, hogy tudsz-e mellette majd dolgozni? VAgy miből tervezed fizetni az albérletet és a gyerek + saját magad eltartását?

2022. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom,h van e levelező az lenne a legjobb én úgy tudom,h az ELTE-n nincs legalább is a honlapjukon csak nappali tagozatokról láttam infókat.Majdnem 200 kmre lakunk Pesttől.
2022. jan. 6. 18:31
 5/17 A kérdező kommentje:
3 masnak válasz.A régészet az egyik ami érdekel a másik meg a média dresszing.Van lehetőség ösztöndíjra de az mellett mindenképp kell valami munka majd ha más nem akkor diák meló a mekibe
2022. jan. 6. 18:34
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Huhh, hát ez két elég különböző szakirány... öööö.. média dresszing?? Az micsoda? :-DDD


Bocs, hogy ezt kérdezem, de ezekből később hogyan akarsz megélni...?

2022. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Azért ezt ennél alaposabban gondold át.

Felvi.hu, 3 kattintás kideríteni, hogy Szegeden, Pécsett és Miskolcon is van régészet szak, utóbbi két helyen levelezőn is - ez nem jön szóba? A média dresszing alatt nem tudom mit értesz...

Mennyi idős a lányod?

2022. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Azt tudni kell, hogy régészet alapszakkal régész technikus lehetsz csak, a szak pedig nehéz. Itthon nagyon kevés a régészeti feltárás, magyarul nincs szükség régészre. Van elég. Én biztos, hogy nem választanám ezt a piacképtelen szakot.

Régész levelező képzés Miskolcon és Pécsett indul idén, máshol csak nappali van, tehát Bp. nem jöhet szóba.

2022. jan. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13%
Szegeden nincs régész nappali a felvi szakkereső szerint.
2022. jan. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A média dresszing az ilyen riportok meg tv műsorok szerkesztése ilyen stáb munkák.Voltam pár országos műsorba szerepelni és nagyon meg fogott amit a stáb tagok csinálnak és az ELTE-n van arra lehetőség h ki tanuljam meg meg vannak a tvs kapcsolataim is akik segítségével el is tudnék benne helyezkedni.
2022. jan. 6. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!