Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan változik a gyerekek...

Hogyan változik a gyerekek személyisége évről-évre középiskolában?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 17 éves szakgimis vagyok, 10. osztályba járok.

Az elmúlt időben kicsit körbenéztem alsóbb és felsőbb évfolyam tanulóin is. Hogyan viselkednek egymással, miket csinálnak. És nekem az jött le, hogy minél nagyobb évfolyamokban kezdesz, annál másabb egy tanuló. A 9.-esek kis csendesek, még nem ismerik egymást. Mi 10.-eseknek van a legnagyobb hangunk, ismerjük már egymást. Viszont mintha 11-12. osztályban már olyan nyugisabb lenne az osztályközösség. Családiasabbnak mondanám. Nincs se csend, se ordibálás. A 9. és 10. osztály között vannak.


Szóval kíváncsi lennék végzősök véleményére. Visszagondolva, nektek hogyan változott az osztályközösség, de leginkább a személyiségetek.

Ahány ember, ahány iskola - annyi válasz. Ezért senkinek nincs rossz válasza, mindenkinek más. Kíváncsi vagyok.



2022. jan. 6. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általában az emberek sokat változnak 12-20 év között.

Mi 9.-ben 27 emberrel indultunk(as abból vagy 5 kiesett), azt nem mondanám hogy csendesek voltunk, sőt kicsit toxikusabb volt akkor még az osztály.


10.-ben már összekovácsolódtunk és tényleg jó lett a közösség, kiestek azok akik nem igazán illettek bele a közösségbe.


11 körül maradt ez a szituáció, én így utólag sok változást nem láttam


12.-re kicsit megfáradt a társaság, érettségi, szalagavató, vitatkozás a ruhákon és a tablón.


Nekem így pár év után már kicsit összefolynak a dolgok de nagyából ez volt.

Középsuli után meg kitörnek a tinik az egyetemre és 1-2 félév bulizás majd utánna félévekben erős szívás a sok bulizás miatti bukásoknak hála.

2022. jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kerekesbelaocsibacsi ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem osztályokon múlt. A hülyék úgyis megtalálják egymást
2022. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!