Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai gimnáziumba (ami a...

Óbudai gimnáziumba (ami a szentlélek téren van) hányas átlaggal vesznek fel?

Figyelt kérdés
2022. jan. 5. 16:12
 1/3 A kérdező kommentje:
Véleményt is mondjatok róla
2022. jan. 5. 16:17
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Korábbi évek ponthatárait megtalálod ebben a táblázatban: [link]


A megszerezhető 195 pont=100 központi írásbeli + 95 pont bizonyítvány.

Szóbeli nincs.


Ha nyolcadikos vagy, akkor már most ki tudod számolni a hozott pontjaidat, mivel a 6. és a 7. év végi osztályzatokat nézik a következő tantárgyakból: irodalom, nyelvtan, matek, töri és idegen nyelv, továbbá a 7. év végi biológia, fizika, földrajz és kémia osztályzatok közül a jelentkező számára két legkedvezőbb osztályzatot. A figyelembe vett 7. év végi osztályzatokat kétszeres szorzóval számítják!


A tavalyi ponthatárok pedig (ez nincs benne a táblázatban): angol tagozat: 159 pont, francia tagozat: 155 pont, matek-fizika: 162 pont, matek-töri: 157, német:156


Itt olvashatsz néhány véleményt az Óbudairól. [link]

2022. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem anno az általánosban 4,8-as átlagom volt, a felvételim nem lett túl hízelgő, de az akkori átlagnál jó 12-14 ponttal jobb lett. 6. helyen vettek fel a történelem szakos osztályba.


Röviden a véleményem: vegyes velemenyeket hallhatsz a gimiről, de szerintem tanár függő az egész. Nekem a töri, matek és idegen nyelv tanáraim nagyon jók voltak. A biológia/ kémia hanyagolható.

A társaság nem rossz, de iskolai programok nem nagyon vannak.

Összességében én szerettem, a történelem oktatás magas szintű, a többi szakról nem tudok nyilatkozni neked.

2022. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!