Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben az esetben mi történik?

Ebben az esetben mi történik?

Figyelt kérdés

Megkezdtem a felsőoktatási tanulmányaim, "másodikos" vagyok.

Az elején kaptam egy mintatantervet.

Most úgy tűnik, hogy ebből 2 tantárgyat kivezetnek, tehát nekem élő van írva, de jövőre már nem lesz.

Akkor hogyan tudok kreditet szerezni?

Közben, azok akik most kezdtek szeptemberben, már új tantervük van.

Új tantárgyak vannak.

Fel kell vennem azokat?


2021. dec. 28. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az új mintatanterv csak felmenő rendszerben érvényes. Tehát rád az vonatkozik, ami akkor volt érvényben, amikor elkezdted a szakot.


Esetedben 2020-ban kezdtél, tehát az akkor érvényes elvárásokat kell teljesítened. Aki 2021-ben kezdett, annak már az újakat.

Egyébként elsőévesnek, másodévesnek, harmadévesnek stb hívják az egyetemi hallgatókat.

2021. dec. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, de ha kivezetik:D
2021. dec. 28. 10:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én kétlem, hogy csak úgy megváltoztatnák, mivel sok embert érint. Ahogy előttem írták, ezt felmenő rendszerben csinálják. De ha mégis kivezetik, akkor szerintem a tanulmányi osztályon érdeklődj, hogy mi a teendő.
2021. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. dec. 28. 10:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Visszamenőleg nem módosítják a mintatantervet. Neked azon évi mintatanterv a mérvadó, amikor felvettek - akkor is, ha közben csúszol vagy halasztasz és nem az eredeti évfolyamoddal végzel. Minden esetleges felmerülő gond esetén a tanulmányi hivatallal ill. az illetékes oktatókkal egyeztess.
2021. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Most úgy tűnik, hogy ebből 2 tantárgyat kivezetnek, tehát nekem élő van írva, de jövőre már nem lesz."

Úgy tűnik. De nem biztos, hogy tényleg úgy is van. Nézz utána hivatalos forrásban. Az a tanulmányi osztály, nem a gyk...

2021. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!