Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudnék gyorsabban tanulni?

Hogyan tudnék gyorsabban tanulni?

Figyelt kérdés
Eléggé sok mindent kell tanulnom, mire hazaérek a suliból kb du. 3 óra van és ezen kívül vannak külön óráim amik kb 7 óra körül vannak vége (du). Utána meg még a maradék leckét befejezem, ami kb 8 óra és utána tudok tanulni kövi napra. Este 11 után nem nagyon tudok ébren maradni. Ígyis van,hogy kb 6-9 órákat tanulok egy nap,amely egy munkanappal ér fel.
2021. dec. 24. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Kérdezés tudománya, lista-módszer, intelligencia tárgyak, mind mapping.
2021. dec. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg rosszul osztod be az idődet, ami fiatal korban még gyakori, van akinél később is.

Érdemes megfigyelned, hogy ez a 6-9 óra mire megy el, mert ennyit intenzíven nem lehet tanulni, szóval biztos vannak benne olyan üresjáratok, amelyekkel csak az idődet vesztegeted. Telefon, számítógép teljesen legyen kikapcsolva, mert van, hogy csak 10 percre kapcsolod be, és aztán észre sem veszed, hogy már egy órája előtte ülsz.

Sok tanulásmódszertannal kapcsolatos anyag van fent a neten, vannak ilyen könyvek is, de igazából mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mi az ami bejön neki. A lányomnak én is vettem ilyen könyveket, de azt mondta, hogy neki semmit nem segített. Érdekes.

Én pl. szerettem a nehezebb tárgyakkal kezdeni, de van aki meg azokkal kezdi inkább, amelyekkel hamar elkészül. Pl. hiába tart tovább a töri, ha már úgy ül oda, hogy 3 másik tárggyal elkészült, akkor nem olyan frusztráló, hogy a törivel 1 órát is el kell tölteni.

Szerintem sok múlik a tanáron, mert ha órán jól elmagyarázza, akkor otthon már nem kell sok időt eltölteni az anyaggal, és ez lenne a cél, de sajnos a legtöbb tanár csak feladja otthonra.

Amit az első leírt, azok is hasznosak lehetnek, pl. egy jó vázlat, vagy gondolattérkép megkönnyítheti az ismétlést.

De tényleg szükséges ennyi különóra? Este 8 után már nem nagyon lehet tanulni, nem tudok olyan hatékony módszert, amivel ez lehetséges lenne rendszeresen.

Ha mindenképpen muszáj, akkor viszont próbálj meg prioritásokat felállítani. Melyik tantárgy az, amelyekkel terveid vannak? A továbbtanuláshoz szükséges tárgyakat vedd előre, a többiből meg csak a minimumot csináld meg.

2021. dec. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
78%
Csak megemlítem, hogy 6-8 órában eredményesen és maradandóan tanulni akkor sem lehet, ha most ezzel te nem fogsz egyetérteni. Oszd be jobban az idődet, aludj többet, vagy legalábbis annyit, amennyire a szervezetednek szüksége van, és haladj biztosabb, de lassabb léptékben.
2021. dec. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!