Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez normális reakció a stresszre?

Ez normális reakció a stresszre?

Figyelt kérdés

Ma töltöttem fel a szakdogámat. Nagyon féltem,hogy elrontok valamit vagy nem lesz jó. Mielőtt feltöltöttem,hánytam,utána pedig elájultam.

Ez normális reakció? Valakinek volt hasonló? Azóta is remegek :(((

Tudni kell,hogy nagyon nagy az elvárás, gyakornok vagyok egy nagy cégnél és a főnököm a külső konzulens,még nem olvasta,de mondga hogy reméli jó lesz. Szerintem pedig összevissza hordtam mindent hogy meglegyen a karakterszám:(



2021. dec. 12. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem normális, ezt szerintem te is érzed. Eddig is ennyire stresszeltél? Segített valami?


Nekem is hasonló szituáció volt, a főnököm volt a külső konzulens. Én is szinte szégyelltem a munkámat, de elolvasta, és nagyon megdicsért, pedig ő aztán szigorú. Az ember a saját munkáját gyakran rosszabbnak érzékeli szerintem, veled is ez lehet. Meg milyen hangsúllyal mondta, hogy reméli, hogy jó lesz? Ezt szerintem lehet pozitívan, bátorításnak is venni, vagy lehúzásnak, hogy el ne rontsd. Te ismered, te tudhatod, hogy értette.


Most már nem tudsz hozzányúlni, ne is akarj. Kész van, vége van.Ha tudsz, akkor egy kicsit pihenj, a mai nap mindenképp a rosszullét miatt, de az se lenne baj, ha néhány napot kivennél és abszolút nem foglalkoznál az egyetemmel. Ha ez belefér a zv felkészülésedbe.

2021. dec. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem normális reakció.
2021. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem normális reakció, de valahol érthető. Aki járt szigorú egyetemre és melette gyakornokoskodott az át tudja érezni. Valahol egyébként a témavezető felelőssége is, hogy nem követte figyelemmel a dolgozat alakulását. Ugyanakkor, ha komoly cégnél vagy gyakornok akkor nagy eséllyel elég tehetséges lehetsz a területeden és a túlzott maximalizmus szólhat belőled. Jelenleg a legfontosabb javítani ilyen sorrendben az egészségeden: fizikai, mentális, lelki. Azaz tényleg pihend ki magad, egyél igyál aludjál nyugodtan (tudom könnyű azt mondani :)) majd próbálj másra figyelni, hobikkal elvonni a gondolataidat. Végül visszatérhetsz a tárgyra, átbeszélni ajánlott családtaggal, baráttal vagy ha úgy érzed akár pszichológussal is! Ha állandósulnak később az ilyen reakciók érdemes szakember segítségét kérni, ha a többi módszer nem használ.
2021. dec. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!