Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, ti hol tanultok...

Egyetemisták, ti hol tanultok újabb idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Az egyetemeken ha van is általános nyelvi oktatás, az nagyon gyenge szokott lenni.


Sok helyen ahol szakmai nyelvtudás fontos, csak szakmai nyelvoktatás van. Az általános nyelvi kurzusválaszték kevés, de ahogy hallom sok el sem indul, mert nehéz összehozni.



Magántanár manapság, főleg Budapesten nagyon drága sajnos.

Hol, hogyan tanultok?


Teljesen magamtól kezdőként nem szeretném.



Vannak normális minőségi nyelviskolák amivel mondjuk két év alatt nulláról középfokút lehet tenni?

Persze szorgalom, otthoni gyakorlás, stb... rengeteget számít. Én is tudom. Az első nyelvemmel is így volt nekem is.

De szerintem értitek a kérdést.



Köszönöm előre is!



2021. dec. 5. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ha nincs más lehetőség, akkor autodidakta módon. Pl. nulláról a Duolingo online felület jó kezdőrugás lehet. Meg kezdj el alap szakmai szavakat megtanulni, csak a fontosabbakat, amiket magyarul is gyakran használsz. Vagy olyan témában olvasgass, keress youtube videókat felirattal, ami érdekel is. Fontos hogy érdekeljen, mert különben úgyis elfelejted. Google fordító is sokat segít, kiejtésben is. Ha már tudsz egy idegen nyelvet, akkor keresd azokat a szavakat, amelyek ugyanazok vagy hasonlóak (ezeket könnyebben megjegyzed) , pl. német-angol közöt van jónéhány száz ilyen szó.

Igazából mindegy hol kezded, a semminél az is több. Én pl. angolból (német után) elsőként a számokat, napokat, hónapokat tanultam meg, ezek ugye talán a legfontosabbak egy nyelvben.

Érdemes venni egy utiszótárt is, ahol a kiejtés is le van írva, egy csomó szófordulatot/kifejezést lehet belőle tanulni.

2021. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, de én úgy gondolom, hogy főleg az elején autodidakta módon nem lehet normálisan nyelvet tanulni.


És főleg ha valaki nem csak hobbiból tanul, akkor ennél komolyabb kell.

2021. dec. 6. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
Ha így látod, akkor meg is válaszoltad magadnak a kérdést: nyelvtanárhoz kell járni, vagy tanfolyamra beiratkozni. Eljársz dolgozni, és akkor még kereted is lesz rá.
2021. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért vetted támadásnak amit írtam, vagy ha nem akkor miért reagálsz így.


Nyelvtanár túl drága lenne, viszont nyelvtanfolyam belefér a keretbe, csak azoktól azért tartok, mert köztudottan sok gyenge van köztük.


Én nem kritizálni akartam a te módszered hanem leírtam, hogy mit gondolok róla.


Azért tettem fel amúgy a kérdést, hogy beszélgessünk róla melyik módszerben mi a jó vagy mi a baj vele, előnyök, hátrányok.



Az is lehet, hogy te tehetségesebb vagy nálam, én tudom, hogy nekem a te módszered, főleg olyan szintre amire el szeretnék jutni, nem menne.

2021. dec. 6. 23:11
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Több komolyság és eltökéltség kéretik. A lehetőségek kizárása és az egyes módszerek tesztelésének elutasítása által úgy a kezdőrugás mint a fejlődés esélye szándékosan el van fojtva. Részemről a disputa ezen vonulatát lezárom.
2021. dec. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ezzel az okoskodó vagy színpadias stílussal még akkor sem lehetne komolyan venni, ha valaki egyetértene is értene tartalmilag azzal amit javasoltál.
2021. dec. 7. 23:12
 7/9 anonim ***** válasza:
33%

"két év alatt nulláról középfokút lehet tenni?

Persze szorgalom, otthoni gyakorlás, stb... rengeteget számít. Én is tudom. Az első nyelvemmel is így volt nekem is."


Már egyetemre jársz, mégis csak egy nyelvet tanultál eddig?

Két év alatt nulláról középfokúra jutni plusz mellette nappalin egyetemet végezni elég sűrű programnak tűnik nekem...

Célnyelv szakos egyetemistát próbálj találni, aki magántanítana.

2021. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Középiskolában nagyon sok helyen csak egy nyelvet tanítanak.

A kérdésben pedig az nincs benne, hogy hanyad éves egyetemista vagyok.


Egy elsős egyetemistától is ezt kérdezed?



Én sok helyen olvastam, hogy kb. két év egy középfokú tudás (nem is csak vizsga) ha az ember tisztességesen tanul, de azért persze nem ennek szenteli minden idejét.


Nyelviskolában, tanfolyamban gondolkodom, nyilván valami normálisat kell keresni.

2021. dec. 27. 22:19
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen, egy elsőévestől is megkérdezném, mert abból indulok ki, hogy legtöbben gimnáziumba járnak egyetem előtt, illetve ha érdeklik a nyelvek, akkor valószínűleg olyan szakgimibe, amelyikben két nyelvet tanítanak. :) De ez mindegy.

Tanfolyamon szerintem lassabban tudsz csak haladni, mert másokhoz is alkalmazkodni kell, illetve ott van egy fix tananyag. Magántanárnál viszont haladhatnál gyorsabban, ha tényleg olyan elszánt vagy, ezért javasoltam nyelvszakos, tanárnak készülő egyetemistát.


Egy nyelviskola honlapján ezt írják:

"heti 4 órás folyamatos nyelvtanulással minimálisan is 3-4 évre van szükség."

[link]

2021. dec. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!