Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nézik, hogy hol...

Mennyire nézik, hogy hol végeztem ?

Figyelt kérdés
Mennyire fontos melyik egyetemen végzem el az adott szakot ? Tehát ha mondjuk Gépészmérnök szeretnék lenni akkor az hátrányt jelentene ,ha mondjuk a Pannon egyetemet végezném el és nem a BME-t ?

2021. dec. 5. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Semennyire.
2021. dec. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Gépész ismerőseim szerint BME vagy ME a legjobbak, a többivel sokkal nehezebb bekerülni neves céghez, persze gondolom ez alól kivétel, ha eleve neves cégnél (például Audi) voltál gyakornok vagy duális képzésben.
2021. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

2

Nem tartanak ott a gépészeknél, hogy egyetem alapján válogassanak sehol.

Nekem is vidéki diplomám van, és váltogattam simán a fortune 500-as multik között nagyobb fizukért.

2021. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Pályakezdőként vagy gyakorlati hely keresésénél hátrány lehet. 3-5 év tapasztalattal a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hol végeztél, csak a tapasztalatod.
2021. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként a HR-esek igenis nézik honnan van a diplomád, főleg pályakezdőként.


És így a PE-en kapott diploma igenis a BME-s mögé fog kerülni, ha ketten is megpályázzátok ugyanazt az állást.


Mindazonáltal gépészmérnökből elég nagy hiány van, így éhenhalni egyik egyetem diplomájával sem fogsz.


De BME-s gépészként állítom, hogy nem feltétlenül éri meg a Műegyetemen szopni 5.5 évet, mert egy roncs leszel a végére. Főleg ha rámész a kitüntetéses diplomákra.

2021. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy gépészmérnőkként mindegy, de én olvastam már olyan álláshírdetést ahol oda volt írva, hogy melyik egyetem diplomájával nem is érdemes pályázni.
2021. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Első munkahely esetében lehet talán érdekes sztem, onnantól meg a munkatapasztalat számìt.
2021. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A cégek most már egyre inkább gyakornoki programokat szerveznek, és a gyakornokok egy részét veszik fel főállásba később. A gyakornoki lehetőségek során bevett gyakorlat, hogy a cégek kialakítják maguknak, melyik egyetemekkel ápolnak szorosabb kapcsolatot.

A mérnökök másik része egyéb kapcsolat vagy álláshírdetés útján kerül főállású munkába, de többnyire nem azt veszik figyelembe melyik egyetemen végzett a jelölt.

Az utóbbi kb. 10 évben kicsit felhigult ez a mérnöki pálya, most már nem jellemző a korábbi mértékű mérnökhiány így módjuk adódik a multiknak is válogatni, és jellemzően nem a szakmai maximumra törekednek egy-egy új kolléga kapcsán, inkább az alkalmasságot, az idegennyelvtudást és a bérezési határokat helyezik előtérbe.

Hogy hosszabb távon mennyire életképes ez a jelenlegi metodika azt nehéz megjósolni, bár azt látjuk hogy pl. a duális képzés elterjesztésével próbálják pótolni az egyre több, külföldre kényszerülő magyar mérnököket.

2021. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a suli számít, hanem a tapasztalat.
2022. ápr. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!