Milyen a szociális munka szak?
Jövőre szeretnék átjelentkezni egy másik szakról ide, mert a szociális szféra mindig is vonzott. Viszont sajnos erről a szakról nem sok konkrétumot tudok, és az ismeretségi körömben sincsenek szociális munkások, úgyhogy megpróbálok itt tájékozódni :) Annyit megtudtam, hogy már az első évtől kezdve rengeteg gyakorlat van: ez mit takar pontosan? Különböző szociális intézményeket kell látogatni? Mit kell csinálni a gyakorlat alatt? Ezen belül meg lehet választani az irányt (pl gyermekvédelem), vagy mindenbe bele lehet kóstolni, és a végén dönteni? Nehéz maga a szak?
Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna ezekre a kérdésekre válaszolni😊
U.i. Bocsánat utólag is, hogy egy picit kesze-kusza lett az írásom
21/L
Egyébként a szak különösebben nem nehéz, persze vannak itt is nehezebb részek, van, akinek pl a jog nehéz, van, akinek a pszichológia, ezekből van szigorlat is, szóval ezekkel nem árt megbarátkozni. Van, aki meg a szociálpolitikát utalja, nekem meg pont az volt a kedvencem. Viszont pl volt olyan kurzuson, hogy peremcsoportok és reszocializáció, na azon szenvedtem rendesen. Érdekes volt a téma, csak nagyon száraz.
Gyakorlat úgy igazából nálunk csak az utolsó félév volt, amikor már tényleg egy adott helyre kellett járni dolgozni, én egy anyaotthont választottam, azt nagyon szerettem.
Előtte pályaorientációs gyakorlatok voltak, ez igazából csak intézménylátogatás, annyi a célja, hogy megismerd a különböző területeket, pl voltunk idősek otthonában, hajléktalanszállón, több rehabon, két iskolában, ebből egy felnőttek általános iskolája volt. Most ennyire emlékszem, de biztos jártunk még pár helyen. Ezen kívül választható kurzus keretében voltak, akik fiatalkorúak börtönében dolgoztak, meg nagyon sokszor volt lehetőség önkéntesként különböző pályázati projektekben részt venni.
Nálunk talán a képzés felénél kellett modult választani, addiktológiát vagy gyermekvédelmet. A diplomaban ez nincs feltuntetve, annyi a szerepe csak, hogy legyen egy olyan terület, amihez kicsit jobban ért az illető, de most csak azért, mert én addiktológiát választottam, ugyanúgy dolgozatok gyermekvedelemben is, a gyakorlatom is ahhoz kapcsolódott, hiszen azt is tanultam.
A BA után szerintem érdemes MA-ra is menni, akkor már azért jobbak a kilátások. Sajnos én azt eltoltam, mert nappalira jelentkeztem, de közben elkezdtem főállásban dolgozni, és nem tudtam összeegyeztetni a sulival, olyan jól viszont nem kerestem, hogy a levelezőn ki tudjam fizetni a tandíjat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!