Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Móricz Zsigmond Gimnázium...

A Móricz Zsigmond Gimnázium Szentendrén mitől ennyire rossz gimnázium?

Figyelt kérdés
Ide jártam négy évig, és egyenesen rossz volt! A tanárok katasztrófa, a gyerekek is buták. Miért?

2021. nov. 23. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nyilván a jobb tanulók bejárnak Budapestre (VEres Péter, vagy távolabbi nívós gimikbe), aztán ott a Ferences, meg a Refi...

Akiket oda se vesznek fel, marad a Móricz...

2021. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van amúgy olyan, aki oda jár(t)
2021. nov. 23. 17:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kérdőjelet kitenni!
2021. nov. 23. 17:01
 4/6 anonim válasza:
76%
Szerintem elmegy egy giminek csak pár tanár bunkó. Én 1 évig jártam oda így nagyon nem tudok mit mondani
2021. nov. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kifejezetten rossz, mindenhol vannak jobb és kevésbé jó tanárok, hülye meg nem hülye gyerekek, de összességében nem egy rossz iskola szerintem. Testvérem járt oda, és semmi baja nem volt vele.
2021. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Szerintem a Szentendrei Móricz egy jó suli. Miért gondolom így? Először is a diákok nem hülyék. Az, első hozzászóló azt írja, hogy a jobb tanulók „nyilván” máshova járnak – ez erős ferdítés. Bár igaza van abban, hogy a 6(-8)-osztályos gimnáziumok elszívják a tehetségeket, de ez minden négyosztályos gimnáziumban általános probléma. És volt már olyan diák a Móriczban, akit az Apáczaiba is felvettek, mégse oda ment. Tehát van 1-2 tényleg nagy koponya. Ráadásul a Móriczba évről évre egyre többen (jelentősen többen) jelentkeznek, és már egyáltalán nem könnyű bekerülni. És nem csak az számít, hogy mennyire okosak alapból a felvett diákok, hanem az is (akár még jobban), hogy mennyit fejlődnek. És az országos kompetenciamérések alapján úgy tűnik, hogy a Móriczban egész sokat fejlődnek.


Ami még szerintem fontos: a légkör. Ez részben azt is jelenti, hogy az iskola tiszta, folyamatosan szépül (új WC-k, van tabletekkel felszerelt terem, épül a szabadtéri tanterem stb.). De azt is, hogy jó az általános hangulat. Szerintem ez nagyon fontos, és szerintem a Móriczban elég jó. Nehéz ezt pontosan körülírni, de a diákok a folyosókon, az osztálytermekben mosolygós csoportokban beszélgetnek, nyugodt a hangulat. Az aulában mindig valaki játszik a zongorán, szól az élőzene… Nincs ordibálás, lökdösődés… Évek óta nem volt lopás, vagy rongálás (legalábbis én nem tudok róla). Most ez lehet túl rózsaszínnek tűnik. Nyilván vannak kivételek (mint arra az előttem lévő kommentelő helyesen világít rá). Vannak rosszabb pillanatok, egy-két nehezebb eset. De összességében ilyen pozitív a benyomásom. Azt is gondolom, hogy a legtöbb osztály kifejezetten összetartó, nincs széthúzás, utálkozás, zaklatás. (Persze erre is lehet olyan kivétel, amit nem látok. De amit én látok, az ez.) És ez a támogató légkör, szerintem nagyon fontos.

Az iskola nem csak infrastrukturálisan, hanem pedagógiailag is fejlődik, amire a TanDem tagozat jó példa, és szerintem az elmúlt pár évben nagyon jól kiforrta magát és kiválóan működik.


Talán sejthető a fentiekből, hogy nem egy diák vagyok. Vállalom: egy tanár. :) Viszont nem gondolom azt, hogy nagyon elfogult lennék az iskolával. Ez nem egy kampányszöveg. :D Ez az én személyes véleményem. Amilyen tanárhiányos helyzet van, bármikor elmehetnék más suliba. Azonban amit egy-két másik iskolában láttam, nem hozta meg a kedvem a váltáshoz, sőt! Én kifejezetten bírom a Móriczot.

2021. nov. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!