Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szidja itt mindenki a...

Miért szidja itt mindenki a Bprof képzést?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek és tetszik maga a szak, de itt gyk-n mindenki szidja a képzést. Egyik barátom most harmadéves a BME-n, jó munkahelye van, mondták,hogy szeretnék,hogy maradjon egyetem után is. Maga a szak is tetszik neki. Én csak azt nem értem, hogy gyk-n miért szidja mindenki, hogy értéktelen papír, OKJ kb.

2021. nov. 23. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Azért szidja mindenki, mert kevesebbet tanulnak, mint BSc-n, viszont a valóság az, hogy amit BSc-n tanulnak se hasznos. Nem leszek attól jobb informatikus, hogy tudom, hogy mi az a gyökkritérium és kb. ennyi a nagy különbség a két szak között.


A valóság az, hogy a BSc-n se kapsz megfelelő tudást, gyakorlatilag az se ér sokat ilyen téren, ezért hülyeség lenézni a BProf-ot, mivel egyik se ér semmit, amit tudnod kell munkához azt önszorgalomból otthon, vagy a munkahelyen fogod megtanulni.

2021. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem szidja mindenki. Van ez az úgynevezett BME-s alapszakos mérnök szindróma, akik abban szenvednek, azok szoktak szidni mindenkit, aki rámutat valamilyen formában arra, hogy teljesen fölösleges és kikerülhető az az extra nyűglődés, amit ők csinálnak, mert anélkül is lehetsz szaktekintély és anélkül is kiköthetsz ugyanott, ahol ők.


Hol a más (gazdasági, humán) szakosokat szidják, hol az OE/DE hallgatóit, hol a Bprofosokat, hol a Greenfoxosokat. Egyszerűen nem bírják elviselni, hogy másnak is jól tudnak menni a dolgok és olyan emberekkel lesznek kollégák, akiknek jutott ideje szakmailag értelmesebb dolgokra is a tanulmányaik mellett egy erős elméleti poros szarság helyett.



A bproffal semmi baj. Új dolog, a sok bsc/msc között egy új képzési forma, ami idehaza nem bevett, ellenben külföldön eléggé. Mint ahogy itthon minden PhD, külföldön meg van PsyD meg más doktori fokozatok is... Nem szokták az emberek. Másrészt közvetlenül nem lehet vele menni mesterképzésre, ami nem jelent semmit annak, aki csak egy diplomát akar (a többség). A legjobb, hogy ezek a papírharcok pont abban a szakmában mennek, ahol a papír általában nem is élvez akkora prioritást, mint máshol, de abba már bele sem megyek.

2021. nov. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Én nem szídom a bprofosokat, csak szólok nekik, hogy vigyázzanak, mert a papír, amit a végén kapnak, az nem egy teljes értékű diploma. A bolognai rendszerben nem számít annak. A német, amerikai stb. cégek nem ismerik, mesterképzésre csak rátanulással lehet menni, és a képzés is gyengébb, mint egy rendes egyetemi szak, ami persze lényegtelen, ha valaki csak egy egyszerű fejlesztő szeretne lenni.


Szóval engem nem érdekel, hova jársz, csak szólok, hogy ez NEM DIPLOMA.

2021. nov. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Diplomát kapsz a végén.
2021. nov. 26. 00:27
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Nem kapsz a bolognai rendszerben értelmezhető diplomát. A diploma belépő szintje a BA/BSc (bachelor’s degree). A bprof nem éri ezt el, nagyjából félúton van a FOSZK (ami szintén nem diploma) és a BSc (ami diploma) között. Ezért nem mehetsz vele tovább mesterképzésre, rá kell tanulnod.


Nem magyar sajátosság az ilyen könnyített, a bolognai rendszerben el nem ismert diploma. A franciák is osztanak ilyet. Ezeknek csak annyi a hátrányuk, hogy egyrészt nem mehetsz velük tovább mesterképzésre (márpedig a szoftverfejlesztés értelmesebbik részéhez kell a magasabb szintű képzés), azaz erősen bekorlátozod magad, másrészt meg külföldön a HR-esek nem ismerik, nem bajlódnak vele. Csak annyit látnak, hogy valami helyi papír, nem BSc. Közben meg hatalmas áradatban jönnek más országokból a jobban képzett BSc-sek, B.Eng-esek.


Tényleg nem értem, miért csinálták ezt a képzést, miért nem volt jó egy rendes BSc. (Gondolom azoknak, akik nem bírtak még egy sima alapképzést se elvégezni.)

2021. nov. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

2. “ a sok bsc/msc között egy új képzési forma”


Nem. A bprof a FOSZK és a BSc között van, azaz a sorrend így van:


Bootcamp < FOSZK < Bprof < BSc < PGDipl (Angoloknál/Kanadában) < MSc < Mag (Németeknél/Osztrákoknál) < PhD


A Bprof épp’ csak egy hajszállal jobb, mint a FOSZK, bolognai szempontból még mindig a BSc alatt van.


“ami idehaza nem bevett, ellenben külföldön eléggé”


Mutass már még egy Bprof képzést külföldön…

2021. nov. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%
Miért tetszik?
2021. nov. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

6

Parancsolj: [link]


BP-ként kell keresni, bachelor of professional studies.


Bsc/msc-t végeztem, de ennyire nem kell seggnek lenned neked sem azzal, aki más képzési formában tanult. Gondolom az MBA képzésbe is belehalsz, mert az nem msc.

2021. nov. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
12%
BPS*
2021. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

8. Mármint mit kellene itt néznem? Hogy ennek a belga főiskolának is van valamilyen képzése? 🤔


Mondom nekem mindegy, csak ne tájékoztassuk félre a fiatalokat pályaválasztás közben. Tudják, mire jelentkeznek. Ez esetben egy könnyített, gyakorlatias (a magyar nyelvben ez a gyenge szinonimája), a BSc-nél alsóbbrendű képzési formára, amelyet nem ismernek nyugaton és mesterképzésre sem lehet vele jelentkezni (csak rátanulással).

2021. nov. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!