Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE,PTE, DE, Pázmány jog?

SZTE,PTE, DE, Pázmány jog?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pályaválasztás előtt állok és jogot szeretnék tanulni. Olvastam véleményeket a különböző egyetemekről, de azok általánosságban 10 éves kérdések. Gondolom azóta változott a tanítás és ebben szeretném kikérni a véleményeteket.

Melyik egyetemet ajánljátok? És miért? Nagyon örülnék bőven kifejtett saját tapasztalatoknak. :)



2021. nov. 17. 20:18
A kérdező szavazást indított:
SZTE
DE
PTE
PÁZMÁNY
25 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azért nem kaptál választ erre a kérdésre, mert egyébként nagyon sok hasonló jellegű kérdés volt a közelmúltban, és rendre csak az adok-kapok megy alattuk. Alapvetően nyilván jó esetben mindenki csak az egyiket próbálta, aki meg valahonnan valahová átjelentkezett, az meg egyértelműen csak rosszakat fog mondani az otthagyott helyről. Mi számít neked? A "rang"? Mert akkor Pázmány. Hol szeretnél élni később, elhelyezkedni? Csak elbulizni akarod az egyetemet, és csak a "száraz pecsétre gyúrsz"? Akkor inkább Pécs. (Az általad említett egyetemeket nézve csak) A Pázmányról azt hallottam, hogy Szegedre szoktak átmenni onnan, szóval talán vidéki viszonylatban az a legerősebb. Szerintem a Debrecen meg utána van (pécsiekkel a képzés minőségének szintjén rossz a tapasztalatom másokat látva, nem csak nekem). Egyéni mérlegelés és körülmények kérdése, végső soron nem az egyetem fogja megmondani, hogy mi lehet belőled. A Pázmány tudtommal amúgy nagyon büntetőjog-központú, ha te semmi esetre nem akarsz ezzel foglalkozni, akkor ezt is érdemes mérlegelni, mert az nagyon erős. Ott sok a megajánlott jegy, így év közben is sokat kell tanulni, kevésbé tudsz esetleg mellette dolgozni. Egyébként, sokan hiszik azt, hogy majd a BJ lesz az ő életcéljuk, aztán hamar kiábrándulnak, de nyilván fordítva is előfordul. Konkrétabb tapasztalatot nem tudok bővebben mondani róluk, mert eltés vagyok, így ezeket én is a benyomásaim alapján írtam le.
2021. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm a választ.

Valóban azért írtam ki saját kérdést, mert minden hasonló kérdés alatt csak marakodás volt, hogy ez az egyetem miért rossz, az miért jobb, ha valaki vidékre megy az nem jó, a pesti egyetemek a jók stb. Tényleg mindig csak a másik egyetem lehúzása a cél egyes válaszadóknak.

Első helyre Szegedet szeretném megjelölni, talán ez tetszett meg eddig a legjobban. Távolságra Szeged vagy Debrecen lenne jó választás. Pécsett tényleg csak végső esetben gondoltam, de azért szerettem volna véleményt hallani például egy ott tanulótól. Budapestre őszintén én nem igazán szeretnék menni, de ahogy írtad is, a rang miatt nagyon nyomatják a Pázmányt.

Őszintén én csak saját tapasztalatokra lennék kíváncsi:D Hogy egy diáknak mi a véleménye a saját sulijáról, mit szeret, nem szeret benne, miért ajánlaná másnak, miért nem, milyenek az órák, a viszgák, a tanárok.Tényleg saját élmények érdekelnének, mert nem tartom túl hitelesnek az "én úgy hallottam mástól/úgy tudom/azt mondják" sztorikat. Nyilván egy szegedi diák a saját iskolájáról tudna mesélni, nem a pécsiről.

A szavazatot látva kezd megerősödni bennem az SZTE, de azért még várok, hátha valaki még válaszol :D


(Más jogi karról is szívesen olvasok, nem csak a megnevezettekről)

2021. nov. 19. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok, nálunk az Eltéről a Pázmányra sokan mennek át, és állítólag teljesen meghatódnak, hogy mennyire más az egész közösség, hozzáállás. Szerintem a Pázmány nem lehet rossz, de ha Budapestre nem akarsz menni, és később sem akarsz ott élni, akkor szerintem ne gondolkodj rajta. Az Eltét nem ajánlom, én amúgy most záróvizsgázom, de a polgári jog annyira stresszes záróvizsgán is, hogy állítólag az sem lehetetlen, ha valaki negyedjére is megbukik (és akkor viszont nullázódik az 5 év, de záróvizsgánál már nem lehet csak úgy átjelentkezni máshová). Nagyon félek is tőle, annyira, hogy a többi most megcsinálom, a PJ-t meg csak tavasszal. A polgári jog amúgy több, mint ezer paragrafus áll a dologi jogból, társasági jogból, öröklési jogból, családjogból, kötelmi jogból, stb., tehát nagyon sokrétű, és szerintem kevés olyan ember van, akinek az összes fekszik. Főleg az a baj, hogy ezzel párhuzamosan általánosan elmondható, hogy ha nem fogsz ki jó tanárokat, akkor a képzés leginkább önképzés. Plusz eléggé versenyistálló, személytelen, de ha gimnáziumban is már a versenyekhez vagy szokva meg a taposáshoz, akkor itt remekül szárnyalhatsz. Én is inkább a Szegedet mondanám ezek alapján akkor, de a Debreceni Egyetemen nagyon szép. Online az OTDK volt ott, nagyon tetszett :D A képzés is jó lehet ott szerintem, talán a Szeged kicsit előrébb van viszont a színvonalban, sajnos a vidéki jogi karokról nem hallottam sokat, miután Budapesten is lakom, így nekem a távolság miatt nem jött szóba más, csak az Elte meg a Pázmány. Utólag a másik lehet jobb lett volna a lelkemnek :D A Károlit nem ajánlom, az összes jogi kar közül az vetekszik az utolsó helyért Győrrel, de Győr szerintem már megelőzte. Károlit simán elvégzi mindenki, de szerintem annak való csak, akinek elrendezett már a jövője és nem akar megfeszülni. Ettől függetlenül nyilván nem az egyetem mondja meg, hogy mi lehetsz később, de a Károlin végzettekről hallani később az életben is a legkevesebbet, szóval azt emiatt tényleg nem ajánlom, emiatt nem jött nekem sem szóba anno a felvételinél. A Pázmánynál meg féltem a vallásos rendszertől, féltem, hogy képmutatásból állna ott az életem, de utólag elhallgatva lehet nem lett volna para. :D
2021. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm ismét a választ! A Károliról én is csak rosszat hallottam így nem nagyon jött szóba. Győr pedig az ország másik fele, így az is ki volt húzva. Őszintén az ELTE nekem sosem tetszett annyira, nem tudom megmondani miért :D De így tőled hallva, jobb is hogy a "feketelistámon volt". Nem vagyok egy versenyzős típus és ha lehet inkább kerülöm is az ilyen helyzeteket.

A vizsgáidhoz pedig sok sikert és erőt kívánok! :)

2021. nov. 21. 11:53

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!