Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan éltétek meg az távoktat...

Hogyan éltétek meg az távoktatást?

Figyelt kérdés

2021. nov. 15. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Jól
Rosszul
55 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Én alapból is introvertáltabb vagyok, nincs szükségem folyamatosan nagy tömegre körülöttem, így a szociális dolgokkal annyira nagy gondban nem voltam, néha még tetszett is, hogy csak gépen keresztül hallom az emberek hangját, de a szobámban egyedül vagyok (nekem gyakrabban van szükségem magányra amúgy is). Szerettem, hogy az előadások bármikor visszanézhetőek voltak, nem kellett az előadás idejében a gép előtt ülni órákat folyamatosan, hanem a saját időm szerint beosztva tudtam végigvenni őket. És így több időm maradt tanulni, nem kellett az épületek közt rohangálni, jobban be tudtam osztani, átgondolni a tananyagot. Előfordult, hogy lebetegedtem, és mivel online voltunk, így gyakorlatról sem kellett hiányoznom, hanem kényelmesen a fontelomból, ágyamból részt vehettem az órán ugyanúgy, és így koncentrálni is könnyebb volt, személyes oktatásban meg részt se tuftam volna így venni az órán. 1,5-del javult is az átlagom.
2021. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Hát nálam volt előnye, és hátránya is.

Előnyök:

- sokkal többet aludhattam, mint egyébként szoktam

- nem kellett annyit buszoznom, így felszabadult összesen 2 óra a napomból

- több időm volt a szabadidős tevékenységekre, illetve a testmozgásra

- ha lyukas órám volt, vagy elmaradt egy órám, akkor konkrétan azt csináltam otthon, amit akartam

Hátrányok:

- főleg az előző tanéves karanténban egy kicsit ellustultam, nem annyira tanultam meg a dolgokat, inkább puskáztam, vagy hívásba írtuk a dogákat

- a nehezebb, megértést igénylő tantárgyakból (matek, kémia) egy kicsit elvesztettem a fonalat, és sok anyagrész full kimaradt

- egyszerűen nem volt meg az a környezet a tanulásra, mint az iskolában, így a motivációm is alábbhagyott

- egy idő után már hiányoltam az emberi kontaktust, és kicsit egyedül éreztem magam

Nekem egyébként folyamatosan változik a véleményem arról, hogy szeretnék-e idén távoktatást vagy sem. Most éppen nem lenne rossz, mert jól esne egy kis feltöltődés, illetve a napi 7-8000 fertőzött, valamint 100-150 halottnak sem ártana, a kontaktok csökkentése... De úgy gondolom, hogy mostanában valószínűleg már nem lesz online oktatás, mivel a kormány nem ebben látja a megoldást, hanem az oltásban.

egy végzős diák

2021. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon rosszul. Introvertált vagyok, de a koliban a legjobb barátaimmal laktam együtt, pont az egyetem tőszomszédságában, így még időt se spóroltam. A munkahelyemre otthonról nem tudtam beilleszkedni, a monoton mindennapokban kikapcsolódás nélkül olyan szinten kiégtem, amit még most se hevertem ki egészen. Úgy éreztem, hogy otthonra bezárva nem haladok egyről a kettőre semmivel, és az egyetemmel kapcsolatban is soha nem látott motiválatlanság tört rám. Reggel felkelni is nehéz volt, úgy éreztem, semmi értelme. Ha ezt még egyszer több hónapig át kell élnem, biztosan pszichológusra lesz szükségem.
2021. nov. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel depresszióm volt, a " barátaim " kihasználtak, borzalmas volt. Rossz volt, h mindenki leszrt kb, nem voltak barátaim, elhíztam.

Most itt vagyok, máshogy gondolkodom, ezekkel a "barátokkal" folyton osszeveszem, lefogytam, el vagyok magamnak, barátaim úgy sincsenek, kibékülnék a távoktatas gondolatával.

2021. nov. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!