Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átvesznek egy másik, erősebb...

Átvesznek egy másik, erősebb gimnáziumba így is?

Figyelt kérdés
Már lassan 2 éve volt a felvételim, azonban stresszelés miatt nem sikerült éppen a legjobban. Azóta amúgy már komolyabb is lettem, sokkal stabilabb. Az osztályom viszont kiközösített, nem érzem magam ott jól. Vajon átvennének egy erősebb iskolába ennek ellenére is? Hallottam a különbözteti vizsgáról, reméltem, hogy ha a felvételim nem lett olyan jó, mint azt vártam akkor átvesznek, feltéve, hogy jól sikerül a különbözteti. (Elvégre egy ember sokat változik 1-2 év alatt.) (Ja és a VII.kerületi Madách Imre Gimnázium lenne az a hely, ahová jelentkezni akarok. Vagy egyéb más erősebb gimik.) Ha van bárkinek tapasztalata vagy ötlete, osszátok meg velem kérlek! :)

2021. nov. 10. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolák a pedagógiai programjukban leírják az átvételi feltételeiket. A Madáchét itt találod: [link]

Az elméleti tárgyakból legalább 4,5-es átlagot várnak, illetve meg kell írni a különbözeti vizsgát.

2021. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor jól értem, hogy a régi felvételi nem számít, ezért írok egy "új felvételit"?
2021. nov. 13. 09:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem felvételit írsz, hanem átvételit. A felvételi egy központilag kiadott feladatsor, az országban minden nyolcadikos ugyanazt írja. A korábbi évek feladatsorai az Oktatási Hivatal oldalán elérhetőek, így láthatod, hogy a korábbi években milyen feladatok voltak, fel lehet készülni a feldattípusokra.

Az átvételi feladatsort viszont a suli állítja össze, így nem lehet tudni, hogy abban milyen feladatok lesznek, kevésbé tudsz célzottan rákészülni.

2021. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Nem így értettem, azért tettem idézőjelbe. A barátnőm szerint nézik az eredeti felvételi eredményt is. Akkor most nézik a régit (eredetit, amit 8.-ban írtam) vagy csak a különböztetit? (Így értettem azt a kérdést.)
2021. nov. 13. 17:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nézik az eredeti felvételit.
2021. nov. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amúgy válaszolók, ti is átíratkoztatok már vagy csak ilyen jól informáltak vagytok? :)
2021. nov. 13. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Az összes válaszoló én voltam:-)

Nem, én nem iratkoztam át. Már igen régen kikerültem az iskolapadból, a gyerekeim miatt ástam bele magam a középiskolai továbbtanulás témájába. És sikeresen be is iskoláztam őket, jó helyen vannak, szeretik a sulijukat.

Szeretek széleskörűen tájékozódni, ezért több továbbtanulással kapcsolatos fórumon is aktív vagyok, ahol rengeteg sok hasznos információt sikerült begyűjtenem.

És az eredeti kérdésedre ott van a válasz a Madách pedagógiai programjában, szóval még csak olyan jól informáltnak sem kellett lennem:-) Csak rákerestem arra, hogy "Madách átvétel", és a google kidobta eredménynek a pedagógiai programot. Abban egyértelműen le vannak írva a feltételek.

Mondjuk azért azt igencsak furcsállnám, ha egy 1-2 évvel korábban megírt felvételi eredményét vennék figyelembe az átvételkor. Honnan tudnák egyáltalán annak az eredményét? Az értékelőlapot, amely az eredményeket tartalmazza, sokan nem is tartják meg. Szóval no para! Arra koncentrálj, hogy a 4,5-ös átlagot tudd hozni az elméleti tantárgyakból, és kérdezd meg a kiszemelt gimit, hogy mire számíthatsz az átvételi vizsga írásbeli és szóbeli részén!

Sok sikert!

2021. nov. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!