Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételizők! Forrai metodista...

Felvételizők! Forrai metodista gimibe valaki szeretne most menni?:)

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném tudni h kb hanyas átlaggal reális az angol osztályába bekerülni, és felvételi pontszámból is mennyi kéne minimum? Én nekem tavaly 4-es volt az átlagom idén törekszek arra h még jobb legyen, angolból vagyok kiemelkedően jó, szerintetek van esély?

2021. nov. 7. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell felvételizned, csak felhívni az igazgatót, hogy átvenne-e.
2021. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

A Forraiban 200 volt a max elérhető pontszám. Az egyes tagozatokra ennyi pont kellett idén a bejutáshoz:

Angol: 147

Divat-, jelmeztervező: 127

Dráma: 134

Grafika: 124

Média: 139

Rajz: 131


Nem az számít, hogy mennyi volt az átlagod, hanem az, hogy azokból a tárgyakból hányas voltál, amelyeket az iskola figyelembe vesz a pontszámítás során. A Forrai angol tagozatán az irodalom, nyelvtan, töri, matek és az idegen nyelv jegyeket veszik figyelembe, tehát azt számold ki, hogy ezekből hány pontod jön össze. Ha mondjuk 42 pontot tudsz vinni, és emellé nagyon jól szóbelizel, és ott kapsz 50 pontot, akkor 55 pontos írásbelivel lehet elérni az idei ponthatárt. De ha egy 80%-os szóbeli teljesítménnyel számolunk (40 pont), akkor már 65 pontos írásbeli szükséges a 147 pontos összteljesítményhez.

A jövő évi ponthatár persze máshogy is alakulhat, lehet, hogy kevesebb pont is elég lesz, de az is lehet, hogy több pont kell.


Törekedj a minél jobb félévi jegyekre a felsorolt tantárgyakból, és gyúrj rá nagyon az írásbelire. 60 pont körüli írásbelit azért nem olyan nehéz összehozni, és azzal már jó eséllyel bekerülhetsz.

2021. nov. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!