Az érettségiért miért kell ilyen sokat fizetni?
Emelt szintű érettségit teszek 42000 forintért másodjára. Kormányhivatalon keresztül.
Az előző érettségin meg szivattak szóbelin (pont az elnök) nem a témához illő kérdéseket tett fel. A tanárom szerint is szakmailag nem a témához illő volt,erre fellebbeztem, kikérdezték az elnököt, aki szerint minden rendben volt. Így elutasítást kaptam.
Nem lett rossz az érettségi de azért jobbat szeretnék.
A kormányhivatalon keresztül jelentkeztem ismételten,kérdeztem ha megint így járok akkor mi a teendő (esetleg vihetnék e diktafont?) erre az ügyintéző (aki egy ukrán nő,de Magyarorsz
gon él) azt felelte: "Hát majd 42.000 forint ellenében újra érettségizhet ahányszor akar"...
Számomra az derült ki hogy direkt szivatják a diákot hagy érettségizzen újra meg újra pénzért?
Jaj, dehogy! Jaj, dehogy!!! Ilyen alapon mindenkit szívatnának! Te azt hiszed, hogy annak a 42 ezer forintnak tekintélyes része a vizsgáztatónál landol? Hát elárulom, bruttó 3 ezer forintot kap egy szóbeliért.
A vizsgának költségei vannak!A feladatlapot össze kell állítani, ki kell nyomtatni, szállítani, adminisztrálni, felügyelni, kijavítani, a szóbelit szintén leadminisztrálni, 3 fős bizottsággal lebonyolítani. Lehet, hogy sok a 42, ezt valószínűleg hasraütésszerűen találták ki, tekintsd egyfajta adónak azért, mert ismételsz. A nyelvvizsga is legalább 30 ezer.
Egyébként az érettségi nyilvános, hát vigyél magaddal még egy embert!
A fellebbezéskor konkrétan felsoroltad, hogy milyen tételhez milyen kérdéseket tett föl, ők pedig ezt tagadták?
Persze,a tanárom (ugyan olyan szakos) is alátámasztotta hogy etikátlan volt szakmailag.
De elutasították. Kérdeztem hogy a tanárom bejöhet-e máskor azt mondták nem,mert nála nem vizsgázhatok.
Az (ismételt) érettségiért azért kell fizetni, mert:
1. Pénzbe kerül a lebonyolítása, többe mint gondolnád.
2. Legyen valami tétje, és ne menjen el sok unatkozó vizsgázó próbálkozni, nincs vesztenivaló alapon, egy könnyű feladatsorban/elnéző tanárban reménykedve, hátha tud egy jó eredményt elérni komolyabb készülés nélkül.
Diktafont nem vihetsz be. Saját tanárodat sem viheted be (nem nyilvános vizsga). Az sem lehet, hogy nála vizsgázol, mert emelt szinten kisorsolnak vizsgaközpontokba. Középszinten viszont a saját iskoládban a saját tanárodnál vizsgázol.
Annyit tudsz tenni, hogy érettségi előtt átolvasod az érettségi vizsgaszabályzatát. Ha az elnök a tételeddel kapcsolatos kérdéseket kezd el feltenni, akkor rögtön VETESD JEGYZŐKÖNYVBE! Azonnal leállítod a feleletet, bekéreted a jegyzőkönyv-vezetőt, és beveteted a jegyzőkönyvbe (Vizsgázó észrevétele), hogy mi történt. Az elnök hatásköre ugyanis nem terjed ki arra, hogy a feleletbe szakmai szempontból beleszóljon, belekérdezzen. Ő a törvényességért felel. Amit még tehetsz, hogy az órát figyeled, ha átlépik az időt a feleltetésednél, azt is jegyzőkönyvbe veteted. A jegyzőkönyv alapján fogsz tudni fellebbezni. Az a legjobb bizonyíték!
Úgy csinálsz, 7-es, mint aki ért hozzá, de közbe meg nem. Mindenekelőtt a figyelmes olvasás hiányzik belőled. Milyen szintű vizsgáról beszél a kérdező? És te milyen szintű vizsgáról beszélsz?
Az érettségi nyilvános. Az elnök korlátozhatja, ha ezt a vizsgázó érdeke indokolja. Mivel itt kifejezetten a vizsgázó kéri más személy jelenlétét, így nem érdeke a korlátozás.
Emelt szinten a vizsgabizottság elnöke is kérdez. Nem tudtad, 7-es? És mivel ők adják a pontokat, éppenséggel felvetethet a vizsgázó jegyzőkönyvet, de nem biztos, hogy megéri neki. A jegyzőkönyvvezetőt mindenesetre ne kéresse be, mert körbe fogják röhögni, lévén ilyen az emelt szinten nincs külön, az elnök végzi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!