Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen rajzeszközöket kell...

Milyen rajzeszközöket kell venni, ha Felvesznek a BME építész vagy építő mérnöki szakára? És a koli mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Még csak most fogok végezni, szóval még van egy évem, csak tájékozódni szeretnék, hogy kb mit mennyiért kapok meg, mert a rajzeszközök elég drágák, és ezért kalkulálok, mennyit kell félretennem a diákmunkás fizetésemből, ha felvesznek. Ja és a koliért Mennyit fizettek?
2010. szept. 1. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kolis, de az építős koli az egyik legolcsóbb (meg persze a legszarabb is:D) úgy 8-9 ezer. Rajzeszköz: 3-féle ceruza (3H,HB,2B) eddig legyen max 120 Ft :) Aztán kell esetleg egy tus, de tanárfüggő. Ez sem nagy tétel. Kb húsz műszaki rajzlap: 500 Ft kb. Ezenkívül egy rajztábla, párhuzamvonalzóval. Ez egy spéci cucc, tudsz vele nagyon gyorsan nagyon sok párhuzamos vonalat húzni. 7-8 ezerért vesztegetik a mentoraid majd. (egyébként elég ócska az egész. Mondjuk nekem szerencsém volt, otthon nekem volt műanyag rajztáblám, így nem kellett venni.

Ilyen a mentorok-féle kb: [link]

Én meg ilyennel küldtem, hasonlót esetleg használtan tudok majd neked adni, ha oda jutsz:

[link]

2011. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja meg egy rajzmappa. Ez sem nagy tétel. És ne vegyél meg mindenféle több ezres tuskészleteket stb. FELESLEGES :)
2011. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. Am rajzmappám meg fa rajztáblám, A2es méretűek, meg sokféle ceruzám, szal ezt már letudtam. Még a tuskészlet miatt aggódom, mert azzal riogatnak. Mondjuk biztos nem fogok még szaladni megvenni..És azt nem tudod, hogy milyen arányban tudnak kolit biztosítani a hallgatóknak? Kb mennyi esélyem van, ha nyíregyíházi vagyok, de mondjuk az egy főre eső jövedelem kicsit magasabb, mint általában?
2011. jan. 5. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Mondom h ne parázz a tuskészlettel :) Az sem biztos, hogy kell. Ha kell tus, akkor sem kell készlet, elég egyetlen 1.


[link]

Itt a pontszámítás, nem akarok hülyeséget mondani, de 50 pont körül adnak kolit, vagy felette, de ez változó mindig, a többiektől függ. Én nem bonyolódtam bele, bőven mínuszban voltam.

2011. jan. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2011. jan. 9. 13:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!