Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elérni felvétel...

Mennyire nehéz elérni felvételin 400-410 pontot?

Figyelt kérdés

2021. szept. 26. 17:13
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Egy tantárgyból teszek emeltet (töri)

+ angol felsőfok


Tanulmányi eredményeim:


magyar: 4-5, megtanulom, de nem szeretem különösebben, de egy 80%ot szerintem tudok hozni az érettségin simán

töri: 5, szeretem nagyon, de szerintem elég nehezek a feladatlapok, irreálisnak látom, hogy a 75% felett legyen

matek: erős 3 vagyok, szerintem egy 65%-ot tudok hozni az érettségin

angol: ugye van felsőfokúm, előrehozottam 91% lett (közép)

biosz: 5, alapvetően elég jól megy, + van biosz tanár rokonom, szóval szerintem egy 85% meglesz

2021. szept. 26. 21:38
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Kérdező, ilyen jegyekkel nem tudom miért aggódsz :D


Töriből azt mondtad hogy jó vagy, de persze lehet nehéz, tegyük fel, rossz esetben 70% lesz.

Töri 70% + angol 91% +50 az emelt + 40 a nyelvvizsga = meg is van a 412 pont.


Nem tudom pontosan hogy ha angolból van felsőfokúd akkor lehet-e az a választott tantárgyad...tegyük fel hogy nem

Akkor töri 70 + biosz 85 + 50 emeltért +40 nyelvvizsga = ez éppen 400 pont.

2021. szept. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%

400 pont felett szerintem bárki tud teljesíteni, ha odateszi magát azokból a tárgyakból amivel szeretne majd továbbmenni. Ha minden kötél szakad és nagy a bizonytalanság, valamint az illetőnek nem erőssége a reál vonal ( matek, fizika, kémia ), akkor be kell húzni egy emelt törit legalább. Nagyon sok helyre jól jön.


Tanulni azt kell természetesen, de normális stratégiával és attitűddel nagyjából semmi az egész, egyetemen általában egy-egy ZH-ra többet készül az ember mint az egész érettségire összesen.

2021. szept. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
18%
Az egyetem nehezebb, igazi vérbeli seg gből szájba
2021. okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!