Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elérni felvétel...

Mennyire nehéz elérni felvételin 400-410 pontot?

Figyelt kérdés

2021. szept. 26. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván oda kell magad tenni, de messze nem teljesíthetetlen. Érdemes nyelvvizsgát és/vagy második emeltet is csinálni. Ha két emelt érettségit csinálsz 75% felett, akkor a középiskolai tanulmányaidtól függetlenül nagyjából itt tartasz. Ha az év végi jegyeid jók voltak, még ennyi sem kell.
2021. szept. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan kérdés, mint hogy mennyire nehéz lefutni egy maratont. Van aki minden héten lefutja, van aki meg akárhogy küzd az életben nem fog összejönni.
2021. szept. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

400 pont körül már annyira nem egyszerű teljesíteni, de egy emelttel és egy nyelvvizsgával azért hozható.

75 pont valami + 85 pont valami más és 320 pontnál tartasz. Emelt ha jól tudom + 40 pont nyelvvizsga meg 30 így kb 390 pontnál vagy.

Nyilván ha 2 emelten megvan a 75-75 akkor már 410 körül fogsz mozogni ha van egy nyelvvizsgád.

2021. szept. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
#3: Ez a régi rendszerben lett volna így (kb., mert 50 volt az emelt érettségi és 28 a közép nyelvvizsga). Mivel ma már kötelező egy emelt érettségi, ezért az első emeltért plusz pont nem jár.
2021. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

4

Amennyiben jól tudom nem minden szakon kötelező az emelt érettségi.

Viszont akkor meg jön a másik kérdés, hogy ha nem kapsz 40-50 pontot emeltért, akkor hogyan lehet hogyan lehet 500 pont a max? Ebben az esetben kb 400 nál kellene maxolni a pontokat.

2021. szept. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%

"Amennyiben jól tudom nem minden szakon kötelező az emelt érettségi."

Valóban van pár kivétel (pl. különböző művészeti szakok, ahova vizsga alapján lehet bekerülni), de általánosságban most már az az "alap" hogy kell.


"Viszont akkor meg jön a másik kérdés, hogy ha nem kapsz 40-50 pontot emeltért, akkor hogyan lehet hogyan lehet 500 pont a max?"

Az első emeltért nem kapsz, mivel egy emelt kötelező. Ha két emelted van, akkor kapsz 50-et a másodikért. És ott van a nyelvvizsga is, korábbi végzettésg (pl. a régi OKJ rendszer szerinti), tanulmányi verseny, hátrányos helyzet... Össze lehet szedni a 100 pontot, nyilván nem könnyű. Annak idején (amikor még nem volt kötelező az emelt) nekem 50 pont meelt+ 50 pont OKTV helyezésből lett meg a max 100 extra pontom. Most is ugyanezt meg lehetne csinálni, csak egy helyett kettő emelt kéne hozzá.

2021. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Titok: amiből emeltezel, abbol rohadt jól kell teljesíteni, plusz egy tantárgyból.

Lásd én : pl törim 3as lett, mégis 420 pontot össze tudtam hozni.

81%os emelt németet írtam + a magyarom 84% lett. A duplázós módszerrel eddig van így 330 pontom, erre rájön a plusz 50 az emeltèrt, illetve van egy közép angol nyelvvizsgám és voilá, meg is van a 420.

2021. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%
Hát kinek mi. Szerintem elég alap, de én szerencsés vagyok, mert jó suliba jártam. Nem tudok senkiről az osztályban, aki 400 alattit csinált volna. Nyilván egy isten háta mögötti faluban, ahol még durvább a tanárhiány, az osztálytársak utálnak tanulni és széttrollkodják az órát, más a helyzet.
2021. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Első emelt után is jár a pont, idén vettek fel egyetemre így 100%. De a max többletpont 100, így 2 emelt mellé a nyelvvizsgára nem jár pont.
2021. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emeltes kérdéshez annyit:

Akkor számít, ha az adott tárgy érettségi tárgy. Pl mérnökire mennél, akkor az irodalom emelt nem ér pontot (de megvan az emelt), ha viszont fizikából van emelted (hiába az az egyetlen emelt) jár a pluszpont.

2021. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!