Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE gyogypedagogia és pszicho...

Gabriella_kovacs246 kérdése:

ELTE gyogypedagogia és pszichológia szakok tanulása együtt?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok gyógypedagógián és szeretném jövőre elkezdeni a pszichológiát is. Érdekelne, hogy van-e valaki, aki egyszerre tanul a két szakon? Mennyire kivitelezhető egyszerre két szak hallgatása? Illetve a speciális tanrend kérése lehetséges ilyen esetben?

2021. szept. 21. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most tartasz az első éved maximum 4. hetében. Szerintem erre a kérdésre térj vissza később, legalább az első vizsgaidőszakot várd meg :) .
2021. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Gyógypedet hallgatok, ez is nehéz szak, a pszichó pláne. Párhuzamosan nem járhatsz csak levelezőn az egyiket. Én nem szivatnám meg ennyire magam, várd meg csak azt a vizsgaidőszakot...
2021. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Én másodéves vagyok az ELTE gyógypedagógián, és nem mernék mást bevállalni mellé. Ha viszont elvégzed gyógypedet, utána a pszichológia szak könnyebb lesz. (Sok gyógypedagógus végzi el másoddiplomaként.) Én is így tervezem, mert a kettő egyszerre kockázatos (nehéz és sok az anyag), ráadásul rengeteg az átfedés köztük, így személy szerint biztosan hamar belekavarodnék.


ui.: Sok sikert a pszichológiai fejlődés és gyp. vonatkozásai c. kurzus vizsgájához, az kemény lesz. 😫

2021. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
A pszichó vizsga a ledurvább szerintem gyógypeden, és abból később szigorlat is lesz
2021. szept. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Nem igaz, hogy a másikat csak levelezőn járhatod, amit a 2. hozzászóló ír. Járhatsz nappalin, csak kérdés, hogy belefér-e az idődbe stb. Én jártam egyszerre a kettőre (nekem fontos volt az idő), durva volt. Ha dolgozni akarsz, akkor a gyp.-vel lehet, de egy psz. BA-val nem sokra mész, ha azt végzed el elsőként. Igazából az a hasznosabb (ha tudásalapot nézzük), ha a pszichót végzi el az ember először, mert lesz egy ismerete és ha szerencsés, tárgyakat is elfogadnak azokból. Nekem pont fordítva volt, nehéz volt és összesen 1 tárgyat tudtam elfogadtatni (kreditértékek mások voltak). Igaz, először én is a pszichót akartam, de a kedves ELTE PPK elszúrta (diplomával jelentkeztem, s ilyenkor az intézmény rögzíti a pontokat, de ők konkrétan elmulasztották). Úgyhogy a gyp.-re vettek föl, s valamikor később kerültem be a psz.-ra (nem ELTE). Amikor szakpedagógiai gyakorlatok voltak, s később a terepgyakorlat, csak arra volt idő, pszichón egy félévet halasztottam közben. De jött a digitális oktatás, aminek hála folytatni tudtam és visszalendültem. Anélkül bajom lett volna. De muszáj, mert szakmailag és munka szempontjából is több lábon akarok állni, bebiztosítani magam. …DE! Teljesen kivagyok lelkileg, testileg, nagyon megviselt a két szak és még most is, a pszichó önmagában. Szóval, ha csak az egészséget nézzük, nem éri meg, mert kicsinálja az embert (ha komolyan veszed, ha nem, akkor pedig azért)…


Speciális tanrendet nem kérhetsz, egyéni tanrend van, amit sajna nem lehet bárhogyan, csak betegség és hasonlók miatt. De azt is tanáronként végig kell járni, hogy ne legyen egyszerű, ha már alapból bajod van… Szóval a munkára és párhuzamos tanulmányokra nem lehet hivatkozni sehol.

2021. nov. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!