Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet ezt így csinalni?

Lehet ezt így csinalni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg Pécsett tanulok parhuzamosan két karon. Az egyiken nyaron fogok végezni, ez alapszakos képzés a masikat pedig most kezdtem el, ez pedig osztatlan. Mind a kettőn nappali tagozaton tanulok, bár az egyiket most kezdvezmenyes tanrenddel csinalom. Jelenleg minden nap 60 kilométerről jarok be az egyetemre autóval. Ezen az osztatlan képzésen hetfotol-péntekig, reggeltől estig oraim vannak így eleg megterhelo, ezért is jarok autóval. Tudom lehetne busszal, de sajnos este olyan járatok indulnak Pécsről, ami több mint két ora alatt jut el oda ahol én lakom, raadasul az állomás nagyon messze van a lakhelyemtol. Egyszeruen nincs energiám este ezt az utat meg az egesz napos oraim után megtenni, raadasul másnapi oraimra is rengeteget kell keszuljek este, hiszen foleg gyakorlati oktatas van ezen a karon. Jelenleg a parommal elek egyutt egy önkormányzati lakasban, ezt bereljuk, és tulajdonkeppen az o fizetéséből elunk csak, ami sajnos nem sok…nehezen jovunk ki minden hónapban, az autó pedig sajnos sokat fogyaszt ezért hetente kell tankolni. Otthonról 50ezer forint tamogatast kapok, eleinte pedig 100ezret kaptam. Két különböző csaladtagomtol kaptam ezt az összeget, az egyik egy idő után csak szó nelkul megvonta ezt a tamogatast. A családom iszonyatosan elvárja, hogy egyetemre jarjak, de nem igazan tudnak benne támogatni…így pedig iszonyatosan nehez… egyébként egyáltalán nincsenek rossz anyagi helyzetben a szuleim, legalábbis en nem tudok rola. Van a szüleimnek egy lakása Pest kornyeken, ami elvileg az “enyem” (nekem tartogattak ha majd egyszer ki repülők a feszekbol), csak épp nem Pest kornyeken végzem a dolgaimat. Rendszeresen kerdezik, hogy miert nem koltozunk Pecsre és vállal ott munkat a parom, de mintha nem értenek meg, hogy nincs nekunk erre pénzünk, és egyébként se engednek el a páromat arról a munkahelyről ahol most van (ezt most nem reszleteznem). Én sajnos dolgozni nem tudok elmenni, egyreszt azert mert ahol lakom semmi diákmunkara vagy részmunkaidős állásra nincs lehetoseg, másrészt egyszeruen nem tudom az orarendem melle a munkat is meg besuriteni. Hetkoznap az egyik kar dolgaival foglalkozom, hetvegen pedig a másikkal. Jól tanulok, igyekszem kihasználni a lehetőségeket egyes ösztöndíjakra, de így is nagyon nehez. Kollégiumba is mehetnek, de ott is kell fizetni, raadasul ennek az osztatlan képzésnek rengeteg anyagi vonzata van, folyamatosan kell eszközöket venni hozza, tehat erre is költeni kell nem keveset, plusz enni is kell meg valamit… Sokat gondolkodtam diákhitel1-en, amit havonta beosztanek benzinre, meg a megelhetesunket segitenem, de az az igazsag, hogy az osztatlan képzésen utolsó 2 even at fognak onkoltsegesre rakni, hiszen addigra kifutok az állami támogatott felevekbol, a tandíj pedig félévente 950ezer forint lesz… ezt pedig diakhitel2-bol fogom majd megoldani. De két hitelt már soknak tartom és nem akarok már huszonévesen eladósodott lenni…Szerintetek meddig lehet ezt így csinalni? Vagy egyáltalán hogy lehetne csinalni?

2021. szept. 15. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minek csinálod ezt ha ennyire megterhelő? Ki fogsz égni. Azt a szakot válaszd, amelyiket TE szeretnéd és ne azt, ami a családod elvárása. Én is 2 szakon tanulok egyszerre, de nekem a második legalább levelező, pont az ilyen galibák elkerülése érdekében választottam így.
2021. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ennek két oka is van... az egyik az, hogy utolsó évben már eléggé kellemetlennek tartottam volna otthagyni az egyetemet, ha már eddig eljutottam és megcsináltam, akkor már szeretném is befejezni. A másik pedig az, hogy ez a diploma mindig ott lesz egy B-tervnek. Az osztatlan képzés amit most kezdtem el, az mindig is egy nagy álmom volt. Ezen a területen szereztem egy szakmát, szakgimiben is ezt tanultam, és természetesen ezen a területen szeretném a mester diplomát megszerezni. Ennyi papírral ezen a területen azért már lehet valamit csinálni. Nagyon erre a diplomára építem a jövőmet, de ha valamilyen okból kifolyólag az az élet amit elterveztem nem jönne össze, ott lesz a másik diplomám, amivel szintúgy tudok kezdeni valamit. Egyébként meg rettenetesen szeretek tanulni, tehát nekem ez nem probléma. Nem vagyok bulizós, nem is igazán vágyok nagy társaságokba, csak hát ezek a tényezők, amiket fenn kifejtettem kicsit ellehetetlenítenek attól, hogy ezt végig tudjam csinálni.
2021. szept. 15. 22:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor vedd föl a hitelt és mellette lottózz. nem nagyon látok más esélyt, valahol kompromisszumot kell kötnöd, mint látod.
2021. szept. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire megterhelő anyagilag, mi lesz, ha elfogynak az államilag finanszírozott féléveid???


Amit most benzinre költesz, annak töredékéből kijönne a kollégium, de még lehet, hogy az albérletre is elég lenne, maradna is. Ha költöznétek, akár párod is kocsikázhatna napi 60 km-t, neki meg támogatná a bejárást a munkáltatója.

2021. szept. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!