Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti suli tapasztalatok? 17L

Esti suli tapasztalatok? 17L

Figyelt kérdés

11. es nappali tagozatos diak vagyok jelenleg egy gimnaziumban, 3-asnal rosszabb jegyem az eddigi bizikben meg nem volt, viszont gondolkodom. hogy atmenjek estire, mert nagyon sok felesleges targyam van, heti 7-8 oraban, es ugy gondolom, estin tobb idom lenne tanulni, plusz az erettsegi targyakkal kene csak foglalkoznom

ugye ott csak azokat tanitjak, igaz? tapasztalatok?

megerne valtani?


2021. szept. 7. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen gondolkodom én is... 17f

Nem tudom hogy jó döntés lenne-e, de mindenképp "chillesebb" az egész elvileg:D

2021. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen gondolkodom :D ismerősöm most kezdte januárban, mi 17 évesek vagyunk.
2021. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szeptemberben**
2021. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt számold bele, hogy estin nem tudják úgy átadni az anyagot, mint nappalin.


Viszont vannak jó könyvek, online oldalak.

2021. szept. 8. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha cél a kettes, csak annyit tudnak átadni.
2021. szept. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Estire járok, 12.-es vagyok. Alapvetően nem, nem csak az érettségi tárgyakat tanítják, de ahogy én tapasztalom, szinte elég csak azokra koncentrálnom. Nekünk van idén az órarendben irodalom, nyelvtan, matek, angol, fizika, informatika, művtöri, történelem.

Heti 2 nap szokott tanítás lenni a legtöbb helyen, esetleg heti 3-szor. Alapvetően be kell járni, de a hiányzásokat lazán kezelik, hiszen sokan munka mellett, vagy akár gyerek mellett csinálják, illetve mindenki nagykorú, főleg 12.-ben. Nálunk van jelenléti ív, azt kell aláírni, de beírhatod magad korábban is, megkérhetsz valakit, hogy írjon be, vagy ha hiányzol, írhatsz egy igazolást saját magad az osztályfőnöknek, hogy pl. betegség vagy családi okok miatt hiányoztál és ennyi elég szokott lenni.

A jó jegyekhez, jó érettségihez nem elég annyi, hogy csak bejársz az órákra, otthon is tanulni kell. Az, hogy az órák milyenek, nagyban függnek a tanártól, nekünk is van egy tanárunk, aki tök jó, míg van olyan is, akinek az óráin el lehet aludni és unalmas. Mivel kevesebb az idő, nincsenek felesleges hülyeségek, a tananyagot adják át. Csoportmunkák, projektmunkák, házik nem jellemzők. Meg van határozva, hogy mikor vannak számonkérések, nálunk évente 3-4-szer van, a legtöbb írásbeli, ami olyan, mint egy nagyobb témazáró, de lesz majd szóbeli is és van, amiből beadandót kell leadni. Ezeknek az osztályzatoknak az átlaga adja az év végi jegyet.

A közösséget előre nem lehet tudni, valahol jobb a közösség, valahol rosszabb.

2021. dec. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!