Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen egy félévben körülbe...

Egyetemen egy félévben körülbelül mennyi kreditet kell elérnem?

Figyelt kérdés
Több embert is megkérdeztem de mindenhol mas választ kaptam. Ha mondjuk kiszámolom hogy kereken 30-at akarok elérni az első félévben az úgy jó lesz?

2021. aug. 30. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem "amennyit akarok" elő van írva, de melyik egyetem és szak, úgy lehet könnyebb válaszolni.
2021. aug. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, átlag 30. Mindkét irányba belefér minimális eltérés, de a képzés ideje alatt 30*félévek száma darab kreditet (néhol még esetleg emellé plusz 5-10-et) kell megszerezni.
2021. aug. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-nek: rosszul fogalmaztam lehet, csak ugye abból indultam ki hogy nekünk a kötelező tárgyak adnak 28 kreditet. És én meg arra gondoltam hogy felveszem az egyik választható tárgyat ami ér 2 kreditet, akkor pont 30 lesz.


Rendben köszönöm a segítséget!

2021. aug. 30. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
#3. Ez így simán jó terv. Persze az első félévben még gondold meg a szabvált, ilyenkor még nem ajánlott, mert épp elég lesz a környezetet megszokni és a 28 kreditet teljesíteni.
2021. aug. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is így értettem, hogy nem érdemes feleslegesen túl sok kredittet felvenni első félévben azon kívül, amit ajánlanak, hogy szokd az új rendszert. #1 voltam.
2021. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem meg ha lát olyan szabvál tárgyat, amit szívesen tanulna, érdekli, azt nyugodtan vegye fel. Ha 2 ilyen van, akkor a 34-36 kredit sem sok. Aztán majd lesz később "lazább" félév, amikor csak 25. Ez ilyen, ez a jó a kreditrendszerben.
2021. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A mintatantervben mi van? Nálunk volt egy kötelező tárgy első félévben, ami a neptunban csak szabválnak volt írva, és azzal együtt lett meg a 30 kredit, szóval mindig a mintatantervet kövesd. Ha azon felül úgy gondolod, hogy tudsz még vállalni, akkor csak nyugodtan, de azt tudd, hogy azt a szabvált a későbbi félévekben már nem tudod felvenni, szóval jó előre tervezni.
2021. aug. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!