Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tárgyfelvétel, hogyha nem...

Tárgyfelvétel, hogyha nem kerültem be rangsoroson egy tárgyhoz és már betelt a limit, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy tárgy amihez 2 időpont lenne jó, a többi mind párhuzamos egy másik tárggyal, vagy épp olyan későn lenne, hogy nem tudnám elérni a hazafelé menő buszt, ha meg olyan hamar kéreckednék el hogy elérjem, több mint a feléről hiányoznék ami megintcsak nem lenne jó.


Mégis mit lehetne tenni? Mind a 2 időpont betelt 30/30 fővel, a többi egyáltalán nem kivitelezhető. Hamarosan kezdődik a versengéses tárgyfelvétel, de ami betelt, arra már nem lehet jelentkezni sajnos :/


2021. aug. 29. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, lehet kérvényezni létszámbővítést, ha kötelező ebben a félévben elvégezni a tantárgyat.
2021. aug. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, kötelező. Ez jó hír! És ezt hol lehet kérvényezni?
2021. aug. 29. 16:31
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Írj a tanárnak egy emailt vagy menj be az első órára (akkor is ha nem sikerült felvenni) és beszélj vele személyesen. Általában 1-2 embert soron kívül még fel tudnak venni, pláne ha fontos/épülős tárgy, de pl. néha tesis kurzusokon is megengednek ilyet, nagyban függ a tanár jóindulatától.
2021. aug. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a tárgyfelelősnek kell írni ilyen esetben. Nálunk (ELTE-BGGYK) mindig megoldották, hogy beférjen plusz 1-2 ember, de ez lehet, hogy egyetemfüggő.
2021. aug. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát, ha nem tudn helyet szorítani nekem, nem fogok tudni bejárni a többire, akkor egy tárgy az nekem csúszni fog :/ szóval reménykedem! Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 29. 16:38
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha az "oktatók"-nál van vagy 5 név, akkor mindegy melyiküknek írok? Vagy mindegyiküknek kell?
2021. aug. 29. 22:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A tematikában ott szokott lenni a tárgyfelelős neve, neki írj. :)
2021. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!