Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A közoktatásban miért uralkodi...

A közoktatásban miért uralkodik ilyen rugalmatlanság?

Figyelt kérdés

Sajnos még mindig ugyanez van abban a gimnáziumban, ahova én jártam.

Abban az iskolában volt egyfajta reggeli rend.

Ami azt jelentette,hogy 7:45-re ott kellett lenned, ha azután érkeztél, akkor az "ajtón álló" húzott neked egy strigulát.3 strigula egy írásbeli figyelmeztető.Aztán újraindul az egész, viszont 3 írásbeli után egy intőt vagy micsodát osztogattak.


A tanítás persze 8-kor kezdődött, csak a tanárok szerint kell "élőszkészület" a diákoknak, kabátot letenni, esetleg enni,pisilni...stb



Én meg a város másik végéből jártam be, a menetrend szerint a busz beért időben.Viszont voltak esetek, amikor valamiért késett, baleset volt, elromlott a busz....stb

És, ha kicsit megkésett, akkor már 7:45 helyett 7:47 vagy 7:50-kor értem be és kaptak a strigulákat.Intőkig is eljutottam.

A korábbi busz pedig 7:00-ra ért be és hosszabb volt a menetideje is, az meg elég korán lett volna.



Persze, édesanyám jó szülő révén,beszélt az igazgatóval,hogy ez nem jó így.A válasz az volt,hát ez nem az ő hatásköre, hanem az Oktatási Hivatalé.Természetesen utánaérdeklődtünk magánál a hivatalnál és kiderült,hogy az igazgató hazudott.

Édesanyám az orra alá tette a hivatal válaszlevelét a válasz az volt,hogy évek óta így működik, jó ez így.

Édesanyám azt mondta, ha kirúgnak, kirúgnak az intők miatt, majd befejezem máshol.Végül ott érettségiztem.



Azóta eltelt több, mint 10 év és az intézményben még mindig ugyanaz az igazgató és még mindig ugyanígy működik.Nem értem,hogy ilyen rosszindulatú emberek minek mennek pedagógusnak, csak a hatalmukat akarják fitogtatni, meg uralkodni.


2021. aug. 26. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Félre ne érts, bőven vannak rendszerszintű problémák a közoktatásban, de ez a konkrét eset, amit leírtál nem a rendszer rugalmatlanságát jelzi, hanem annak az egy igazgatónak. A rendszer, bár kétségtelen, sok tekintben rugalmatlan, de itt épp, hogy rugalmas, hiszen egy ilyen döntési jogkört az igazgató kezébe ad (jelzem, nagyon helyesen).
2021. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

A történet ott kezdődik, hogy a törvény csak azt írja elő, hogy tanítási időben kell az iskolában lenned, az igazgató SAJÁT HATÁSKÖRBEN SEM hozhat olyan döntést, hogy már pedig neked tanítási időn kivül az iskola területén kell tartózkodnod. Szóval itt már egy fegyelmi eljárásnak meg kellett volna történnie a fenntartó részéről.

De ez nem általános az iskolákat tekintve, ilyenről most hallok először.

2021. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Az iskola nem csak oktatási, hanem nevelési intézmény is. Negyed órával be kell érkezned a suliba. Kicsit olyan ez, mint majd egy munkahelyen lesz.


Halkan jegyzem meg, hogy az érettségik reggel nyolckor kezdődnek és még se reggel nyolcra kell megérkezniük a vizsgázóknak, hanem 7:30-ra.


[link] -ből idézem:

" (4)A vizsgázónak legalább harminc perccel az írásbeli vizsga időpontja előtt meg kell jelennie a vizsga helyszínén."

2021. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3 Az érettségik esetén ez viszont teljesen érthető. Nem lehet ezt összehasonlítani egy rendes tanítási nappal.
2021. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
#2 Nem lehet az iskoláknak saját házirendjük?
2021. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk ha munkahelyen kérdeznéd meg a főnököd, hogy minek időre bejárni, jobb esetben lebaszna, rosszabb esetben pedig egyből ki is rúgna
2021. aug. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6.


Egyrészt,az iskola nem munkahely

Másrészt, a tanítás 8 órakor indult, arra pedig mindig ott voltam.

2021. aug. 26. 12:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 dehogynem, ahogyan van is. De akármit nem írhatnak bele. Ennyi erővel azt is előírhatnák, hogy reggel 5-re mindenkinek bent kell lennie. Akkor biztosan beér mindenki a 8 órás kezdésre.
2021. aug. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért ha a dolgozó nem ér be olyan dolog miatt amiről nem tehet, pl. baleset ami miatt áll a dugóban a busz vagy mondjuk a busz kimarad nem rúghatják ki.
2021. aug. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk hasonló vagy, de elég 7:55-re beérni, és nem strigulát húznak, hanem rendesen beírják késésnek. És szerintem ez valamilyen szinten érthető, mert az iskola is azt szeretné, hogy 8-kor megkezdődjön a tanítás, ami csak úgy lehetséges, ha a diák időben bent van, és elő tud készülni az órára. (Tehát megtalálja a termet, ahol lesz, előveszi a felszerelést, elmegy wc-re, ha kell, és esetleg átnézi az előző órai anyagot, hogy legalább sejtése legyen, hogy mégis mit kéne tudni az órára.)
2021. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!