Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha angoltanár szeretnék...

Ha angoltanár szeretnék lenni, melyik mesterszakot kell választanom?

Figyelt kérdés

Jelenleg anglisztikán vagyok még van egy évem hátra. Utána angoltanárnak mennék mesterképzésre.


Ezeket találtam:


-tanári [2 félév [angol nyelv és kultúra tanára]]

-tanári [4 félév [angol nyelv és kultúra tanára]]

-tanári [5 félév [angol nyelv és kultúra tanára]]


Nem tudom, hogy utána hány félév lesz? Nem írja sehol.


Köszönöm.


2021. aug. 21. 11:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezeket hol találtad? Én is anglisztikás vagyok és nekünk mindig azt mondták az egyetemen, hogy az alapképzést követően maximum akkor van lehetőség tanári mesterre menni, ha van egy tanárképes minorod (magyarul olyan minorod van, ami tanári szakpárként is létezik) és úgy át tudsz menni az osztatlan tanárisok képzésébe. Egyébként pedig csak az anglisztika mesterképzés után lehetne elvégezni egy két féléves tanári mestert és úgy lehet az ember egy szakos tanár, de erről több infóm nem nagyon van.
2021. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A felvi.hu-n találtam.


Viszont közben találtam több infót.

Én nem szeretnék általános és középiskolákban tanítani, hanem majd külföldön, és lehet olyan mesterképzést választani BA után (ha jól értelmeztem), hogy:

-Angol nyelvoktató mesterszak: 2 félév

-Anglisztika mesterszak: 4 félév


Elvileg ezekkel el lehet helyezkedni külföldön nyelvtanárként (esetleg TEFL is kell, de az pár hét alatt megszerezhető tudtommal), illetve hazai nyelviskolákban is.


Egyébként amit mondasz az úgy lehet, mert én is valami ilyesmire jutottam.

2021. aug. 21. 12:27
 3/12 anonim ***** válasza:

Tanárként írom a lehetőségeket.

1. Anglisztika mesterszak után 2 féléves tanárszak és utána egyszakos tanár leszel

2. alapszak után jelentkezel kétszakos tanárképzésre, ami 10-12 félév és kétszakos tanár leszel.

2021. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a 4 vagy 5 féléves képzés tanári képzettség esetén újabb szak

egyébként van a felvin tanárképzés választó menü. ott minden fenn van

2021. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen az angol nyelvoktató mesterszak is jó lehet, mert tulajdonképpen az is arról szól. Ugye azzal itthon a közoktatásban nem taníthatsz, de egyébként máshoz nem kell a "hivatalos" tanári végzettség.
2021. aug. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, de amit én írtam, elvileg úgy is jó?

Tehát hogy elvégzem az Anglisztika szakot, utána Angol nyelvoktató mesterszakra jelentkezem, viszont ezzel be is fejeztem, utána ezzel eltudok helyezkedni külföldön vagy itthon nyelviskolákban... ?

2021. aug. 21. 12:41
 7/12 A kérdező kommentje:
Bár információim szerint a külföldi nyelvtanításhoz bármilyen BA szakos diploma megfelelő, és TEFL/TESOL, vagy CELTA képesítés kell inkább.
2021. aug. 21. 12:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Külföldről nem tudok nyilatkozni, de itthon nyelviskolában el lehet helyezkedni "rendes" tanári nélkül is. Nekem van olyan volt szaktársam, aki az anglisztika BA után ment el nyelviskolába tanítani. Sőt olyat is ismerek aki még az alapszak mellett tanított nyelvsuliban.
2021. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2021. aug. 21. 12:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel a képzés angol nyelvű,150000 ft /félév államilag támogatotton is.
2021. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!