Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át szeretnék menni másik...

Át szeretnék menni másik szakra. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre egy szakra. Mostanában kezdek rájönni, hogy nem igazán akarom ezt csinálni. Mit tudok tenni, hogy átmenjek másik szakra. Ugyanazon az egyetemen, másik kar. Most már mindenképpen megyek ebben az évben. Ugyanúgy be kell adnom valami jelentkezést felvin?

Tudom, hogy hülye vagyok stb... nem erre vagyok kíváncsi mennyire szerencsétlen vagyok, hogy nem döntöttem el időben.



2021. aug. 19. 01:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem annyira ritkaság ez, hogy így beszélj magaddal emiatt!

Újra kell felvételizni és folytatni máshol.

Ha biztos, hogy nem akarod ezt csinálni, akkor nem biztos, hogy érdemes tovább járnod, csak az állami féléveid fogynak miatta, nem éri meg.

2021. aug. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mostmár egy félévre legalább mindenképp megyek, mert az albérlet stb megvan, és nem akarom átbaszni a haverjaimat. Aztán lehet, hogy időközben meg is szeretem. Miután beiratkoztam és felvételizek a másik szakra felvin rendes eljárásban lesz más teendőm?
2021. aug. 19. 01:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze, megvan az albi, de a félév átlagban 300 ezer + havi 50 albérlet és rezsi, ha összeadod, akkor nagyjából 600 ezerbe van az, hogy eltolsz egy félévet, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy tanulhatnád már most azt, ami végül lenni akarsz, vagy elmehetsz dolgozni és megkeresheted ugyanezt az összeget az elköltése helyett.
2021. aug. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, milyen szakra vettek fel, hova járnál szívesebben, és minek a hatására változott meg mostanában az elképzelésed? 1 félév után még minden további nélkül otthagyhatod, de mindenképp elpazarolsz egy államilag támogatott félévet. Ha indul keresztféléves képzésben az áhított szakod, annak októberben szokott lenni a jelentkezési határideje, februárban kezdheted meg a tanulmányaidat. Ha csak szeptemberben indul, akkor jövő februárban, a következő felvételi időszakban tudsz újra felvételizni, és jövő ősszel kezdhetsz. Van rá mód, hogy újrafelvételizés nélkül, egyetemen belül szakváltási kérelmet adj be, de ez azért komplikáltabb, a pontos menetének alaposan utána kell járnod (pl. első féléves tanulmányi átlaghoz köthetik, és nem is dobbanthatsz akármilyen szakra).
2021. aug. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!