Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fogászati asziszents kórházi...

Fogászati asziszents kórházi gyakorlatból felmentés?

Figyelt kérdés

OKJ-n veszek részt fogászati asszisztens képzésen, ahol feltétel a kórházi gyakorlat.

Többek közt belgyógyászat, traumatológia stb stb...


Sajnos nagyon rossz emlékek fűznek a kórházakhoz, több családtagom vesztettem el ott, így vannak osztályok ahova képtelen vagyok bemenni.


Lehet ez alól felmentést kapni valamilyen formában? Legalább csak azokról az osztályokról?


Sajnos az iskola ahova járok semmilyen formában nem megértő, megkérdeztem azt mondták oldjam meg...


- Szeretném leszögezni, hogy nem büdös a munka vags ilyesmi, csupán képtelen vagyok bemenni azokra az osztályokra. -


2021. aug. 18. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnos nem. A gyakorlat a képzés teljesítésének feltétele. Nincs alóla felmentés.
2021. aug. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%

Leendő egészségügyisként képtelenek érzed azt, hogy az egészségügy fő színterének (kórház) bizonyos területeire bemenj...ez azt jelenti, hogy pszichésen nem vagy egészen alkalmas a pályára.


Ez kb. olyan, mintha azt mondanám, hogy tanárként nem tudom az órám megtartani adott tanteremben, mert rossz emlék fűződik hozzá (igen, lehet olyan rossz emlék ugyanúgy, nem csak az hogy egyest kaptam, stb.)

2021. aug. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A második hozzászólóhoz szólnék, mint fogászati aszisztens!

Az hogy valakinek a kórházi gyakorlat megterhelő mentálisan...nagyon nem egyenlő azzal, hogy nem megfelelő erre a pályára. Lehet a kórház az egyeszségügy színtere, ahogy írtad, de nem nekünk, hanem az ápolóknak, és az orvosoknak. Nekünk a FOGÁSZATI RENDELŐ, a ‘színterünk’, és aki erre a képzésre jelentkezik tudod, nincs felkészülve arra, hogy pelenkázzon, hogy katétert csereljen, akár haldokló emberekkel legyen, mert nem ezt választotta hivatásának. A vér és kis műtétekkel mindenki tisztában van, de a kórház más téma. És attól hogy valakinek bármilyen okból fogva a kórházi gyakorlat nehézséget okoz, nem alkalmatlan, hisz ő nem kórházba, hanem rendelőben szeretne dolgozni. Szóval valamit nagyon félre értelmeztél.

2021. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!