Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közpon felvételi kell a se...

Közpon felvételi kell a se gítség!?

Figyelt kérdés
Központi felvételihez tudtok adni pár tippet? Hogy jól sikerüljön(75pont)
2021. aug. 14. 20:20
 1/8 A kérdező kommentje:
*központi felvételi kell a segítség
2021. aug. 14. 20:21
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

előző évi feladatokat kell begyakarolni és megérteni


ennyi boven boven elég

2021. aug. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg az,hogy ne izgulj rá!

Tudom,fontos dolog,de nem éri meg agyon izgulni,hisz ezzel csak elrontod az életed első komolyabb megmérettetését.

Ha jól rágyakorolsz,nem fog komolyabb nehézségeket okozni élesben sem.:)


Felkészüléshez ajánlom elsősorban az iskolai felkészítőket,amik délután szoktak lenni,mind magyarból,mind matekból.


Viszont otthon is jól be lehet gyakorolni a feladatsorokat,ezen az oldalon az összes felvételis feladatlapok fent vannak: [link]


Illetve vannak feladatgyűjtemények a felvételihez.

Például a két Mozaikos felkészítő feladatgyűjtemény nagyon jó,csak ajánlani tudom őket:

[link]


[link]


Remélem,hogy segítettem:)

Ha bármilyen kérdésed akadna még a felvételi kapcsán,írj!;)


Hajrá,sok sikert!

2021. aug. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az interneten vannak fent feladatsorokat levezető videók. Hasznos lehet, ha megakadsz egy nehezebb matek feladatnál, és még a megoldókulcs segítségével sem érted teljesen. A Youtubera is sokan raktak fel ilyen videókat, de kifejezetten erre kifejlesztett fizetős oldal is létezik: [link]

A demó videók ingyenesek.

2021. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#1 köszi mindent 😃
2021. aug. 14. 21:35
 6/8 A kérdező kommentje:
#2köszi szépen 🙂
2021. aug. 14. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én tavaly írtam, meglehetősen jól sikerült, a hármas szinte szó szerint azokat írta, amiket én is gyakoroltam, és mivel ehhez nincs mit hozzáfűzni, inkább a lelki szempontokból írom le, nekem mi segített.

Nagyon fontos, hogy ne izgulj feleslegesen, tudatosítsd magadban, hogy még ha nem sikerül, se omlik össze a világ.

Arra, hogy hány pontot akarsz mindenképpen elérni, jó egy kicsit lejjebb adni a reálisnál, viszont azt se felejtsd el, hogy nyújthatod akár az addigi legjobb teljesítményedet is. Tökéletesen eddig összesen tizenhat személy írta meg, a lényeg, hogy szórás legyen, ezért az, ami százalékban a dolgozatokhoz képest rossznak tűnik, igazából jó eredményt is jelenthet.

Amikor ott vagy, nem számítanak a következmények, figyelj az adott pillanatra, ez nekem segített volna, ha nem tíz perc után jut eszembe, és lett volna időm átnézni. Az időfaktorhoz még fontos, hogy ha egy feladatot nem értesz, azt ugord át, és térj rá vissza a végén. A forgalmazásra hagyj tíz percet legalább, és ezt tudod gyakorolni bármilyen témán, hogy a leglehetetlenebb kérdésekben is tudj érvelni. Gyakorolj időre is, ez fontos, mert sokan ezért vesztenek el olyan pontokat, amiket több idő alatt gond nélkül megszereznének. Valószínűleg lesz óra a teremben, de vigyél magaddal te is karórát, fontos, hogy ne okosóra legyen, mert azt nem hagyhatod a karodon. Legyen nálad édesség, az endorfin és a vércukorszinted miatt, legalább kettő toll, innivaló, derékszögű és egyenes vonalzó, körző (bár utóbbiak nem szoktak kelleni, de elméletileg kellhetnek, és be lehet vinni, szóval ártani nem árt). Olyan ruhát vegyél fel, ami kényelmes, és amiben csinosnak érzed magad, számomra legalábbis ez adott egy plusz önbizalomlöketet, szóval ideírom, hátha neked is segít. Vigyél zsepit, és valakit, aki támogat a szünetben, legjobb, ha a barátaiddal ugyanott írjátok. Segít az is, ha ismered a helyet, ha jársz előkészítőre, ugyanoda menj felvételit írni, ezzel kiiktatsz még egy stresszfaktort. Apropó stressz, nem tudom, mennyire vagy hajlamos izgulni versenyhelyzetekben, ha az adrenalin növeli a teljesítményedet, akkor üdv a szerencsés kisebbség körében, ha nem, akkor próbálj hozzászokni, de ne feltétlenül a felvételifeladatokkal, mert nem jó eleve rossz érzésekre asszociálni.


Előző nap már ne gyakorolj, viszont feküdj le időben, annyira, hogy még ha forgolódnál is, kialudd magad. Reggelizz valami táplálót, és ezzel mindent leírtam, ami eszembe jutott. Ha van valami kérdésed, akár ezzel, akár iskolaválasztással kapcsolatban, írj nyugodtan, szívesen segítek a képességeimhez mérten.

Előre is sok szerencsét:D

2021. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uh de jó 😃köszi szépen
2021. aug. 15. 08:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!