Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha nem vettek...

Mi a teendő, ha nem vettek fel középiskolába?

Figyelt kérdés
Sajnos elrontottam a felvételit (40 pont), bár 4,5ös tanuló vagyok... írtunk fellebbezést, majd méltányossági kérelmet, de elutasították. Így augusztus közepén milyen lehetőségek vannak? Esetleg a kiválasztott gimnáziumban való személyes megjelenéssel van valakinek tapasztalata? (kérlek csak építő jellegű megjegyzéseket írjatok)

2021. aug. 14. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Ebből lehet szakmunkás képzés lesz, valamint esti érettségi.

Menet közben esetleg nézegethetnél okj képzést is, 2 ingyenes van. Ha jót választasz esetleg még egyetemre is tudsz menni. De ha már mindent megpróbáltál akkor annak az intézménynek amit néztél annak annyi. Keresni kell alternatívát és mérlegelni, hogy mi az amivel jól járnál.

Sajnos ilyen esetekben az is fenn áll, hogy azt gondolják nem a tudásodra kaptad a jegyet, mert a felvételi nem ezt tükrözi, hogy te jó tanuló vagy.

Bemehetsz esetleg személyesen is tenni egy próbát, de reményt ahhoz nem fűznék. Inkább keress valami mást amivel jól jössz ki később.

2021. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Gyengébb magángimnáziumok? Oda, ha nincs meg a max létszám, talán felvesznek, ha eleget perkálsz.
2021. aug. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Ilyenkor vannak gyűjtőiskolák, ahova mehetsz. Keress egyet és iratkozz be, még mindig jobb mint egy szakmuniás, mert ha érettségit kapsz, senki sem fogja nézni, hogy hol tetted le, mehetsz továbbtanulni. Ha pedig diplomát szerzel, az érettségire rá se néznek többé.
2021. aug. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Hol lehet megnézni, hogy melyek a gyűjtőiskolák? Mert a neten nem találok erről semmit.
2021. aug. 14. 15:28
 5/10 anonim ***** válasza:
42%

Én a technikumoknál próbálkoznék,kérdezőskedjetek ott,hátha fel tudnak egy jó szakra venni.

Aztan ha ez sem jön be,akkor csak a szakképző iskola marad.


A kiszemelt giminél is megjelenhetsz,hátha tudnak veled mit kezdeni,bár ebbe ne nagyon reménykedj,csak próba szerencse alapon menj oda.

2021. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Én ugyanígy jártam 2 éve, de szerencsém volt és bekerültem egy gyenge gimibe végül házalással.(bementünk a bizonyítványommal ami kiváló volt, és felvettek) de nagyon nem tetszett az iskola, bukott diákok voltak és borzasztó környezet stb.. aztán én megírtam újra a felvételit, írtam 75 pontot és bekerültem az álom sulimba ahova alapból be akartam. Az a tanácsom hogy keressetek egy sulit ahova tudtok házalni a jó bizonyítvánnyal.
2021. aug. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem javaslom,hogy egyből a gyűjtőiskolába menjél.

Mindenképp próbálkozz meg először a giminél,aztan a technikumoknál.


De ha csak a szakképző iskola marad,akkor a hozzád legközelebb lévő gyűjtőbe kell jelentkezned.

2021. aug. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

A rendkívüli felvételi eljárás során nem jelentkeztél sehova?

Itt rá tudsz keresni a rendkívüli felvételiben meghirdetett férőhelyekre:

[link]

Nem akarlak elkeseríteni, de a rendkívüliben meghirdetett tagozatok nagy részénél májusban volt a jelentkezési határidő. Tehát a férőhelyek már valószínűleg beteltek, de próbálkozni kell, hátha maradt még valahol néhány hely. A szüleidnek fel kellene hívniuk az összes sulit, ami szóba jöhet, és ha van rá lehetőség személyes találkozót kérni az igazgatóhoz. Ne csak a rendkívüliben meghirdetett iskolákat hívjátok, hanem az összes elérhető távolságban lévő sulit, ahol még lehet esélyed.

2021. aug. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem semmi, 16 felett kezdeni a középiskolát.
2021. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mi lett számodra a megoldás?
2022. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!