Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Fél év egyetem után kiiratkozá...

Fél év egyetem után kiiratkozás kreditszerzés miatt?

Figyelt kérdés
Közgáz mestert szeretnék majd végezni, de jelenleg egy teljesen más szakon tanulok, így be kell szereznem majd pár extra kreditet. Vendéghallgatói jogviszony lenne az egyik lehetőség, de utolsó évben a záróvizsgák meg szakdolgozat miatt nem lenne kellemes. Ha beiratkozok egy félévre alapszakra, és ott nem veszem fel az összes tárgyat, csak amennyi kellene a mesterhez, majd azokból levizsgázva kiiratkozom, ez egy reális stratégia?

2021. aug. 5. 13:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Csak befejezett iskolák után vehető ez figyelmbe. 1 félév nem félév, nem is fogják jegyezni.


A pár extra kreditet a mesterre jelentkezéskor vállalod, és ha felvesznek majd, adott idő alatt teljesíted a kötelező tárgyaid mellett.

2021. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Most egyelőre ahhoz kellenek a kreditek, hogy egyáltalán részt vehessek a felvételi eljárásban.
2021. aug. 5. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:

#1. vagyok


Nem baj, ha nincs meg hozzá minden kredited, majd megszerzed a tanulmányaid alatt.



" A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató a korábbi tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 30 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni."

2021. aug. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 Akkor az "A mesterképzésbe való felvétel feltétele..." nem azt jelenti, hogy az előírt minimális kredit nélkül jelentkezni sem lehet?
2021. aug. 5. 15:38
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is egy teljesen más mesterre jelentkeztem de a korábbi alapképzésemből el tudtam fogadtatni annyit, hogy ne kelljen plusz krediteket teljesítenem.


Be kell adnod egy kreditelismerési kérelmet az iskolába ahová jelentkezni szeretnél mesterre, aztán majd ott megmondják, hogy kell-e pótolnod több kreditet.

Lehet hogy megvan így is a szükséges kredit.

Milyen alapképzésen vagy? Mikor végzel? Korábbi befejezett tanulmány után tudsz elfogadtatni.

2021. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Államtudományin vagyok, jövőre végzek. Néztem az eddig elvégzett tárgyakat, de nagyon kevés olyan van ami a felvételi tájékoztató szempontjai szerint átvihető lenne, ezért biztosan kell még pótolnom, viszont szeptemberben már kezdeni akarok mesteren.
2021. aug. 5. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd meg a mester feltételeit felvin, hogy mennyi kreditet kér. 30?


Nekem pl.elég volt 15 kredit a megadott területekről.

2021. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Biztonság- és védelempolitika alapszakon vagyok az államtudományi képzésterületről, így értettem. Nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mester a cél, oda is 15 kredit kell.
2021. aug. 5. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Igazság szerint én is azt hittem, hogy pótolnom kell majd krediteket, de kellemesen csalódtam.

Hátha neked is elég lesz ami van. Drukkolok, hogy meglegyen a 15 kredit!

2021. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. aug. 5. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!