Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb mennyi tanulás kell egy 4...

Kb mennyi tanulás kell egy 4 es érretségigez?

Figyelt kérdés
Jövőre érettségizek napi 2-3 óra tanulásal reális cél lenne egy mindenből 4 es érretségi?
2021. júl. 25. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miből hogy állsz. Én nem tanultam olyan sokat, magyarra egyáltalán nem, nyelvekből és matekból tanárral készültem, törire pedig a feladatsorokat írtam meg, ezen kívül mindenből videókat néztem (Korrepeta, Zanza, Mateking, sorozatokat angolul és németül), bőven napi 2 óra alatt volt a tanulással töltött idő (és az utolsó egy hónapban kezdtem el ezeket), négyes-ötös lett minden
2021. júl. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A válasz nagyon függ a képességidtől, szorgalmadtól, tanulási mószeredtől is.
2021. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én töriből tanultam egyedül érettségi előtt, meg matekból valamennyire gyakoroltam, de matekból az évek során is sokat gyakoroltam, szóval érettségi előtt nem vittem túlzásba. Meg úgy átlagban én az évek során tanultam, a tudásom nem 0 volt, és így lett 3 ötös érettségim, 2 négyes. Szóval én magára érettségire nem tanultam sokat, de az évek során igen.
2021. júl. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez függ attól is, hogy milyen gyorsan tudsz tanulni.

A mateknál függ nagyából attól is, hogy most hogy állsz belőle,de érdemes az összes eddigi feladatot megcsinálni előtte (sokszor vannak hasonlók, illetve ugyanarra építő)

A magyar helyesírástól, illetve attól is függ mennyire jó a szövegértésed, észreveszed-e az utalásokat. Érdemes az írókat, de leginkább a költök életrajzát, különlehességeiket előre megtanulni(szóbelin is sokszor kérdezik)

Töriből pedig nem is annyira a bemagolt évszámok a fontosak inkább, hogy nagyából értsd mikor mi volt, mi mivel függ össze. Itt pl a Zanza tv. segítség lehet(Magyarhoz sem rosz)

2021. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

napi 2-3 órával színjeles érettségit lehet írni a nulláról is


persze kötve hiszem, hogy te akár csak a munkanapok mindegyikén le fogsz ülni és 2-3 órát tanulással fogsz tölteni

2021. júl. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5

Miért gondolod ezt? Nyilván nem kérdezném ha nem szándékoznék tanulni

2021. júl. 25. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:
az olyan rengeteg tanulás, hogy már októberre végzel mindennel
2021. júl. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem elég volt az órákon figyelni, és azt az anyagot az órákra, dolgozatokra megtanulni, és így 5-ös lett minden, úgy, hogy az érettségire explicit nem tanultam. Az érettségi nagy része logika és szövegértés, ami elég könnyűvé teszi őket. (Kivéve ilyen kémia, biosz érettségi, ahol kell magolni is)
2021. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!