Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki tud segíteni, hogy...

Valaki tud segíteni, hogy milyen az ELTE japán meg koreai szak?

Figyelt kérdés

Ez a két szak érdekelne de elég hasonlónak tűnik. Egyébként mindkettő érdekelne talán a japán jobban. Melyiket érdemesebb tanulni?

Ha valaki oda jár mesélne ezekről?



2021. júl. 22. 11:06
 1/7 MDaniel98 ***** válasza:
73%
Nem jártam oda, de abból kiindulva, hogy a Dél-Koreai befektetés hazánkban egyre jelentősebb, én ezt választanám. Talán a koreai nyelv könnyebb mint a Japán, de ebben nem vagyok biztos.
2021. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

1-es válaszolónak (meg persze a kérdezőnek):

Igen, a koreai nyelv szerkezete kicsit könnyebb mint a japán, illetve az írást is pár óra alatt meg lehet tanulni, a japán sokkal bonyolultabb, nincs olyan japán aki az összes japán írásjelet tudja. A japán kiejtés az nagyon egyszerű, főleg egy magyarnak, mert ü betű is van, és azt nekünk nem nehéz megtanulni, viszont a koreaiban van pár mássalhangzó amit kicsit nehezebb kiejteni (pl a g és k közötti hang), de az gyakorlással nem lesz bonyolult. Szóval nyelvtanulás szempontjából a koreai könnyebb.

2021. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

Mégis melyik szerkezeti része könnyebb a koreainak? :'D

Nyelvtanilag hatalmas befolyása volt a japánnak a nyelvre.


Mivel nem fontos az összes jel a hétköznapokban így természetesen nem minden japán ismer minden jelet, meg ez függ szakmától, érdekeltségtől és tanulmányi irányzattól is. Mint ahogy mondjuk egy magyar közmunkás sem fogja ismerni más szakmák szakszavait például.


Attól nem lesz könnyebb egy nyelv, hogy hamarabb tanulod meg az írását. :)

2021. szept. 2. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Diplomás Japánosként mondhatom hogy az összes ilyen nyelvi diploma Magyarországon szinte értektelen. Olyan szinten amilyen szintre kellene megtanítaniuk hogy munkát kapj, nem fognak. Nem tanárképes szakok ráadásul. Elhúzott 3-4-5-6 év ki hány alatt végzi. Legtöbben inkább 4-5 mint 3.


Ha érdekel a nyelv, akkor tanuld ne add fel, de egyetemi szakként fölösleges tanulni.

2021. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás japán szakosként írom, akinek diplomás perzsa, illetve koreai szakos ismerősei vannak, nem felesleges elvégezni ezek. Természetesen nem kettessel, hármassal kell átvergődni 4-5 év alatt. Aki komolyan veszi a tanulmányait és mondjuk ösztöndíjjal kijut külföldre, az rendesen meg fogja tanulni a nyelvet, így munkája is jó lehet. Nekem is mondták, hogy semmit nem ér a japán, főleg a perzsás ismerősnek, mégis átlagon felül keresünk és azt csináljuk, amit szeretünk.
2021. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, nagyon érdekes amit írsz, én is kicsit elveszve érzem magam, milyen álláslehetőségek vannak ezekkel a szakokkal? Koreaival csak Samsungnál láttam fordítót, azt is csak egy helyen. Illetve állásban van különbség azok között akik felsőfokon beszélik a nyelvet, és azok között akik egyetemi szakon csinálták?
2022. jan. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%

Kedves 5.-ös.


Nincs Japán kis cég Magyarországon. Akár hogy tudod a nyelvet, akármilyen szorgalmas voltál N2 alatt esélyed sincs hogy felvegyenek. 3 év alatt meg nem jutsz el N2-re. 5 alatt se hiszem... a 20-30 éves Japán tapasztalatot meg nem fogod megverni. Kimenni jó ötlet de nehéz és drága. WH-val fokokkal egyszerűbb például.


Az átlagon felüli keresetről meg annyit hogy a Japán tanáraim az egyetemen 250et nem keresik meg. Szerinted ha lenne más opciójuk, 10-15 év gyakorlattal itt dolgoznának ennyi pénzért? És igen lehet vele munkát találni, csak nem Japánost, úgy meg mi értelme van. Irodába el lehet menni haknizni 250-300 ezerért is csak meglehet hogy érintve se lesz közöd a Japánhoz. 5 éve végeztem lassan 10 év tanulás után lesz meg (már ha lenne nyelvvizsga) az N2-m. De ebben sokkal többet segített az hogy 1 évig kint éltem mint hogy itthon az egyetemen voltam. Nyelvfejlesztés és Nyelvtan óra ami ér valamit, meg 1-2 amit az anyanyelvi tanárok tartanak. A többi egy időhúzás, meg idegtépés.


De elárulok egy titkot amit kb senki sem tud freshmanként. Ezeket a szakokat azért éri meg elvégezni hogy kutass, belevesd magad. Fordítókat, nyelvészeket kutatókat képez ha elég kitartó vagy, valakinek megéri valakinek nem. Egyébként meg a Károli 95%-a csúszik legalább egy félévet, aki nem az is a kiválótanuló, nulla élet, nem dolgozik eltartják fajta őrült volt aki tanult mint a gép. 100 emberből talán ha 1 ment valamire az én évfolyamomról, de ő elég sokat áldozott is neki, szerintem többet mint kellett volna. Lehet megéri, de én személy szerint nem akartam se műfordító, se nyelvész lenni.


Egy szó mint száz: Ha szereted a Japánt, és szeretnéd tanulni akkor csináld mert Fun, érdekes nyelv, ki lehet jutni ha van egy kis pénzed. De azért ne áldozz fel 3 évet mert "ez az egyetlen opció". Nem az. Internet, olcsó magántanárok, genki 1-2, stb. Én anno elsőben heti 20 órát a szabadidőmból arra áldoztam hogy tanuljam a nyelvet, ezt viszont csak saját erőmból egyetemen kívül.


6-nak: Szerintem a Koreai is hasonló lesz, kevés a cég. A kínai talán egy fokkal szabadabb lehet mert sokan vannak, sok a magyar kapcsolat. De ha valakinek van affinítása, németország, ausztria és anglia is olyan hely ahol ezekkel a keleti nyelvekkel sokkal többet lehet kezdeni.

2022. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!