Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Semmelweis Egyetemen elfogad...

A Semmelweis Egyetemen elfogadják az eszperantó nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Közszolgálati Karán elfogadják-e az eszperantó nyelvvizsgát? Tudom, hogy tanulhatnék értelmes nyelvet is, de család mellett nincs időm rá, angolt soha nem tanultam, németül pedig az érettségi óta nem beszéltem.
2021. júl. 20. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Etk-n szaknyelvnek csak angol vagy német az elfogadott. Ez fent van a kari oldalon is.

Ekk-n oldalán biztos nincs erről semmi?

2021. júl. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet fent van, de nem találom sehol.:(
2021. júl. 21. 10:25
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Ha neked az eszperantó nem értelmes, akkor ne tanulj ilyesmit, hagyd meg azt az értelmeseknek... :-)


Az eszperantó ugyanolyan élő nyelv mint a nemzeti nyelvek (lásd Akadémia állásfoglalása), ugyanarra használható mint azok, csak éppen nem kötődik egyik nemzethez vagy kulturához sem, hanem mindenkié. Na meg persze egy fél év alatt el lehet jutni vele egy középfokú nyelvtudáshoz és nyelvvizsgához.


Az eszperantóról és tanulási lehetőségeiről a központi weboldalon sok érdekes infót lehet találni: [link]

2021. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Számomra is értelmes, a nyelvvizsgám már megvan belőle. Azért írtam oda, hogy tanulhatnék értelmes nyelvet is, mert az eszperantó nyelvvel kapcsolatos kérdések alá mindig jönnek a lehurrogók, azt szerettem volna megelőzni, hogy ez alatt a kérdés alatt ilyen ne történjen. Felesleges belekezdeniük a kérdésem alatt a “tanulj meg valami értelmes nyelvet” károgásba :)
2021. júl. 21. 14:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!