Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha Semmelweisnek a fogorvosi...

Ha Semmelweisnek a fogorvosi karára szeretnék bekerülni, nemis kell foglalkoznom a többletpontokkal (nyelvvizsgával)?

Figyelt kérdés

Még csak 10-es vagyok. Van még 2 évem a gimiben! SE-FOK-ra szeretnék államilag bekerülni. Idei célom az, hogy lerakjam a középszintű német nyelvvizsgát és jövőre gondoltam az angolt, hogy meglegyen a 80pont többletpontom!

De ahogy nézem a felvi.hu-n, kérnek 2db emeltszintet. Ha a 2 emeltszintet lerakom, akármilyen eredménnyel, ígyis-úgyis megvan a 80 többletpont ugye? Jól értelmezem, kérek valakit erősítsen meg!! Tehát nem kell semmi ilyesmivel foglalkoznom? Mert akkor inkább a kémiát és a bioszt részesíteném előnyben, nem pedig a nyelvvizsgákat!


Egyébként valaki tanul ott közületek? Hány ponttal jutott be és milyen a suli?


Köszönöm!


2011. szept. 18. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha nem jól sikerül az emelt érettségi akkor semmire sem mész a többletpontokkal, mert ugyanott vagy vele, mint egy jól sikerült középpel.

Egy nyelvvizsgát mindenképpen érdemes lenne megcsinálnod hiszen a FOK-on úgyis 2 nyelvvizsga kötelező a diplomához és egyetem mellett még ennyire sem lesz időd nyelvvizsgára készülni.

2011. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok. Az akármilyen eredményt képletesen írtam... De a lényegre nem válaszoltál! Én most a többletpontokra tettem fel a kérdésemet!

A németet lerakom mindenféle képpen! De akkor mellette nem angolt hanem pl. kémiát tanulnék!

2011. szept. 18. 17:07
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám . Én Gyógyszerész-tudományi Karra szeretnék menni. 11.-es vagyok. Nekem már van egy közép németem. De nem igazán tudom eldönteni , hogy csináljak-e most angolt is. Hiszen emelten kell érettségiznem bioszból és kémiából és ha elérem a 30%-ot ( amit nyilván elérek- véleményem szerint ez a 30 % egyszerűen röhejes) akkor kapok 100 pontot és már bele se számolják a nyelvvizsgámat. De szerintem megcsinálom az angolt is , hiszen a diplomához angol szakmai nyelvvizsga kell, és erre az egyetemen egyáltalán nem lesz időm , hogy még az angolt is tanuljam.
2011. szept. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Plusz pontba valóban nem fog beleszámítani, de érdemes lenne lerakni, mivel egyrészt a diplomához kell, másrészt pedig borzasztó sok forrás, meg dia angolul/németül van az egyetemen, ergó nem árt hozzá némileg konyítani.
2011. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 11-es!? Te milyen tanuló vagy? MIlyen szokott lenni az évvégi átlagod? Érted nagyon a kéiát akkor ha gondolom:)...Melyik suliba jársz?
2011. szept. 18. 17:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Az átlagom 4.9.( tesi négyes :D) Emelt kémia és emelt biosz faktra járok. Hát nem találom könnyűnek a kémiát , de tanulom ezerrel.
2011. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szerintem is még gimiben csináld meg a 2 nyelvvizsgát, egyetem mellett nem igazán lesz rá időd! Sok sikert hozzá!

Egy FOK-os

2011. szept. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát, akkor én nemis tudom hogy hogyan gondolom ezt az egészet...Egy olyan gimibe járok,ahol csak 2 évig van kémia és aztán 2 év biosz. És a tanárt nemnagyon érdekli hogy akarod-e tanulni vagy nem. Ledarálja az óráit és dogákat irat! Az én átlagom 4.5 körüli szokott lenni, erős tárgyak mind 5-ös...és mivel ezekre koncentrálok, nekem is a tesi, infó, rajz, mind 4-es. A töri,matek is 4-es általában...:/

Szerinted nekem van esélyem ide bekerülni? Idéntől járok olyan tanárhoz, aki biosz kémiát oktat heti 1 órában és itthon tanulom. De a kémiám nem valami nagytudású... középszinten 4-5, de emeltszinten nulla. Melyik suliba jársz? Szerinted 2 év alatt behozhatok mindent?

2011. szept. 18. 17:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Persze , szerintem két év alatt behozható , de rengeteg rengetek tanulással. Sok Sikert!

Amúgy ne gondold azt , hogy az én sulim annyira jó... sőt.( nevet inkább nem írok ha nem gond) Nekem sincs már kémia rendes órán , de járok faktra , meg majd magántanárhoz. Bioszból nekem még a középszint sincs meg , de ebből is járok faktra , és majd tanárhoz. Tehát a rengeteg tanulás mellet , anyagilag is nagyon sok. De sajnos ez van.

2011. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik ,hogy 2012-től már nem 80 pluszpontot, hanem 100-at lehet összegyűjteni és összesen 500 pontod lehet. Emelt érettségiért 50 pont adható, tehát igen, meglesz az összes pluszpontod, de egyrészt ha van lehetőséged most nyelvvizsgát tenni, érdemes, mert nem csak pluszpont miatt hasznos egy nyelvvizsga, másrészt még nem kötelező a 2 emelt szint, hogy pontosan mikor lesz az, nem tudom, lehet pont akkor mikor te érettségizel, de lehet , hogy 1 évvel később.
2011. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!