Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi és gyógyszerész...

Az orvosi és gyógyszerész szakokon miért egy hengert kapnak a diplomaosztón?

Figyelt kérdés
Minden orvosi diplomaosztón egy hengert adnak át. Abba hogy van benne a diploma? És hogy nem gyűrődik? Azt utána hogy mutatod be álláskeresésnèl?

2021. júl. 13. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a díszdiploma, díszes betűkkel, latinul és magyarul. Ha megnézed a képeket, akkor valószínűleg az "igazi" diplomát is a kezükben tartják, abban vannak a papírok, amelyeket be kell majd mutatniuk.
2021. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Debreceni egyetemen nem kapnak “igazi” diplomát csak azt a hengert , viszont a többi egyetemen igen
2021. júl. 13. 15:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ELTE jogi karon is henger dobozos díszdiploma van
2021. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
sote-n nincs ilyen
2021. júl. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
SOTE-n tavaly mi is díszdiplomát kaptunk, de nem hengereset, hanem olyan bársonykötésűt, mint a rendes. Viszont a rendeset nem kaptuk meg az avatáson, azért később külön be kellett menni a tanulmányi osztályra.
2021. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Debrecenben kapsz díszdiplomát is és "rendeset" is. Utóbbit a diplomaosztó előtt a TO-n/az ünnepség előtt megkapod, a hengert pedig az ünnepségen. (Már amikor az egyetem vezetősége nem hivatkozik COVID-ra és nem tagadják meg rendes doktoravató lehetőségét :)) )

Én mind a kettőt a TO-n vettem át nagyon ünnepélyes hangulatban (körülbelül hozzám ba**ták).

2021. júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én mind a kettőt a TO-n vettem át nagyon ünnepélyes hangulatban (körülbelül hozzám ba**ták)."


Legalább hamar megkaptad. :D

2021. júl. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: mihez képest hamar? Kotlottak rajta vagy 2 hétig, nehogy az ember el tudja kezdeni intézni a működési engedélyét
2021. júl. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen a diplomaosztó napján, de még az ünnepély előtt adják ki a rendeset a TO-n, és utána az ünnepélyen a hengerben a díszdiplomát. Úgy van felgöngyölve, hogy nem gyűrődik meg. Ez inkább arra való, hogy bekeretezve kitedd a falra, értelemszerűen a rendes diplomát viszed mindenhova hivatalos ügyekben. Ahhoz még egy mellékletet is kapsz minden valaha volt tárgyad jegyével (de ezt nem nézik, maga a diploma a fontos.)
2021. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#7:

4 hét volt kiállítani, azért az nem kevés :D

2021. júl. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!