Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Könnyebben érvényesül az...

Könnyebben érvényesül az életben az az ember, akinek van diplomája?

Figyelt kérdés
Megéri megszerezni, vagy jobban járunk, ha diploma helyett szakmát kezdünk el tanulni minél előbb? Mi a véleményetek?
2021. júl. 11. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Diplomából és szakmából is van több száz féle. Van ami nem sokat ér, egy másikkal meg annyi munkád lehet, hogy nem bírsz már pihenni se.


Nem ennyire fekete és fehér.


Egy kőműves szakmához nem kell diploma, de mégis lehet érvényesülni.

2021. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
13%

Az talál könnyebben állást akinek se szakmája, se diplomája, mert olyan állásokból van a legtöbb. Szakmát, diplomát igénylő állásból jóval kevesebb van mint amennyi embernek van ilyen végzettsége. Az még ide tartozik, hogy a képzés során az álláshoz szükséges ismeretek nagyrészét nem szerzi meg senki sem így aki nem képzi magát az valami olyan helyen köt ki ahol munka mellett még szexuális szolgáltatásokat is kell nyújtania. Vannak jobb helyek is de oda már elvárások is vannak és nincs belőlük túl sok. Végzettséggel meg már nehezen lehet olyan munkát kapni ahová nem kell semmi, mert "túlképzett" meg csak "ugródeszka".


Szóval amennyiben megfelel neked, hogy nem csak dolgoznod kell a pénzért akkor megéri belevágni, de amennyiben nem, akkor nagyon sok erőre és kitartásra lesz szükséged. Ezt mind sok éves tapasztalat alapján mondom!

2021. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem mindkettőre van példa. Ha egy olyan szakmát csinálsz, amiben jó vagy, van rá kereslet, fel tudsz építeni egy vállalkozást, megbízható munkát végzel, akkor viheted többre, mint egy mondjuk tibetológiából diplomázott, nyelveket nem beszélő, dolgozni nem hajlandó diplomás. De egy piacképes tudású, jó képességű diplomás azért jobb esélyekkel indul, mint egy kontár, megbízhatatlan szakmunkás. Ezek persze kiragadott, szélsőséges példák, de szerintem érted. Azt csináld, amihez neked van képességed és akaratod.
2021. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%

Mint diplomásnak az a véleményem, hogy bárcsak ne csesztem volna el annyi évet feleslegesen.

Mielőtt belémkötnétek, nem büfészakra jártam, nagyon nem.

2021. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%
Erre nem lehet általánosan válaszolni, az "érvényesüléshez" leginkább megfelelő mentalitás kell, van akinek nyolc általánossal is megy, van aki diplomával is csak lúzer marad. A végzettség csak eszköz a kezedben és nagyon hasznos tud lenni, de neked is tenned kell a saját sikeredért.
2021. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Építőiparban dolgozom már egy jó ideje, de jelenleg egy jó szakember most kenterbe veri egy építőipari mérnök fizetését. Egyszerűen nagyobb a hiány szakemberből és nagyon könnyű vele egyszemélyes vállalkozásba kezdeni jelenleg. Két háromszoros szorzó is simán van köztük fizetésben a szakember javára.
2021. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%
Nem a diploma számít, hanem a nyelv és ismertség. Nézd meg például Mészáros Lőrincet.
2021. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt mondták, hogy legyek pincér, mert az egy jó szakma. Aztán hogy legyek kőműves, amit mindig megfizetnek.


Ehelyett szereztem néhány diplomát. Amikor minden kőműves majd pincér munkanélküli volt vagy külföldre ment dolgozni én viszonylag simán megéltem, pedig még csak alkalmazott sem voltam. Most meg dől a lé, nem úgy mint egy építőipari munkásnak hanem sokszorosan. Semmi extra végzettségem, kapcsolatom egyéb dolgaim nincsenek, csak csinálom, amit tanultam és amihez értek.


Összességében úgy látom, hogy egy olyan diploma, ami érdekel, némi nyelvtudással és vállalkozókedvvel fűszerezve igencsak jobban kifizetődik, mint egy szakmunkás-technikus bizonyítvány.


Van büfészakos ismerősöm, aki szereti, amit csinál és ő is kiválóan megél belőle.


Tehát tanulj, tanulj, tanulj! Azt amit szeretsz és legalább egy nyelvet.

2021. szept. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó válaszoló! Azt hiszem inkább diplomát fogok szerezni. Senki nem akar egy utosló kis senki szakmunkás lenni
2021. szept. 11. 17:37
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi bajom a szakmunkásokkal, a munkájuk fontos és hasznos. Csak azt mondom, hogyha tudod mit akarsz, akkor egy diplomával egyszerűbb az élet. Ha nem tudod, akkor nem egyszerűbb. De aki nem tudja mit akar, annak szakmunkásként sem könnyű.
2021. szept. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!