Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi egyetemen (Semmelweis)...

Orvosi egyetemen (Semmelweis) lehet idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Nem az orvosi terminológiára gondolok, az legjobb tudomásom szerint szabadon választható tárgy.


Idegen nyelvet, esetleg angolon és németen kívül, lehet tanulni a Semnelweisen orvosira járóként? Amennyiben igen, ez szabadon választható? Hányadik szemesztertől lehet felvenni?



2021. júl. 7. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Orvosi terminológia (latin) kötelező tantárgy, van egy pár szabadon választható szaknyelv tudtommal és nálunk például gytk-n kötelező is szakmai nyelvet tanulni, szerintem bármelyik szemeszterben fel lehet venni.
2021. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Mióta kötelező tárgy az orvosi terminológia orvosin? Az anatómia a kötelező tárgy, abban ugye meg kell tanulni a terminus technikusokat, ezen kívül tanulunk terminológiát élettanból, biokémiából és klinikai, meg kiegészítő klinikai (úgy értem, pl. patológia, vagy igor) tárgyakból. Olyan kötelező tárgy, hogy orvosi terminológia (latin) önmagában szerintem nem létezik.
2021. júl. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, lehet nyelveket tanulni, angolt és németet biztosan, és nem, nem csak szaknyelvként, és szaknyelvi szinten. Hozzáteszem, én angolból jártam két szaknyelvi kurzusra is, utána pedig egy nem szaknyelvi kurzusra, és őszintén szólva semmi különbséget nem éreztem, angolóra volt az egyik is, angolóra volt a másik is. Jó, a szaknyelvin jobban szakmai témájúak voltak a cikkek, feladatok, meg jobban olyasmiről beszélgettünk az órán a tanárral, de igazából nem volt egy nagy was is das.
2021. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Lehet félreolvastam korábban, hogy az orvosi terminológia kötelező vagy szabadon választható-e, ezért elnézést.

2021. júl. 9. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Furcsa, ha valahol nem kötelező tárgy az orvosi terminológia, mert nagyon sokat segít a többi tárgy megértésében és tanulásában.
2021. júl. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Talán kötelezően választható. Igen, ez egy létező kategória
2021. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igen, lehet idegen nyelvet tanulni a SE-n (angol, német, francia, orosz, spanyol et cetera), sőt ÁOK-n a diploma megszerzésének feltétele szaknyelvi vizsgát tenni angol vagy német nyelvből. A Szaknyelvi Intézet honlapján részletesen tájékozódhatsz a lehetőségekről:


[link]


A szaknyelvi kurzusok ún. kötválok, akár már az első szemeszterben felveheted valamelyik kurzust, bár én ezt nem ajánlanám.


Az "Orvosi terminológia" c. tárgy egy kötelező tárgy az első szemeszterben, a "Szakorvosi terminológia" c. tárgy kötvál, az előbbi tárgy teljesítése után bármikor felveheted ha egyáltalán akarod.


Ha érdekel a mintatanterv, akkor itt csekkolhatod:


[link]

2021. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek szerint amióta én jártam, megváltozott a kurrikulum, az én időmben még nem volt ilyen tantárgy, hogy orvosi terminológia. A nyelvvizsgával se tudom, hogy változott-e a helyzet, mi, akik 2013-ban kezdtünk az SE ÁOK-n, és 2019-ben diplomáztunk, nekünk egészen biztosan nem volt kötelező a szaknyelvi nyelvvizsga, nekem ugyanis csak egyetlen B2-es színtű, C típusú angol nyelvvizsgám volt, és van azóta is, és mégis azonnal megkaptam a diplomámat a záróvizsga és az avatás után. De lehet, hogy ez azóta változott, nem tudom.
2021. júl. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Wow, #7 nagyon szépen köszönöm ezt az órarend tervezetet! Nem jutott volna eszembe, hogy már most elérhető a következő évre vonatkozó órarend online:)
2021. júl. 10. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!