Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jog tényleg annyira nehéz,...

A jog tényleg annyira nehéz, vért izzadós, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés
Aki oda jár, mindenki azt mondja, hogy inkább menjek máshova, mert nagyon nehéz. Nagyon lelkes voltam, de kezdi ez elvenni a kedvem tőle. Nem voltam sose kituno tanulo, de a pontjaim úgy tűnik meglennének. Nem vagyok az az egész nap magolós típus. (sajnos) Hagyjam inkább?
2021. júl. 1. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Van ahol könnyebb, van ahol nehezebb.


Azt tedd első helyre, ami érdekel, és amivel foglalkozni akarsz úgy 40 évig.


Nehéznek nehéz, sok szakra igaz ez, de pont emiatt lesz az ember később terhelhetőbb.

2021. júl. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Károlira mennék. Úgy tudom nem annyira nehéz ott, mint az Eltén pl.
2021. júl. 1. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Én inkább azért mondanám, hogy ne menj jogra, mert ritka az az eset, hogy jól lehet vele keresni. Az első években még szinte minimálbéres...
2021. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3 Ez sajnos szinte mindenre igaz. A jog legalabb sokoldalu szakma, masik valasztasom a szociologia lenne, de az meg tenyleg nem jo kb semmire.
2021. júl. 2. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

4 Vannak olyan szakok, amiket ha elvégez az ember, nagyon jól kereshet vele, pl. egy hr-es is jobban keres, mint a jogászok. Vagy pl gazdasági szakmákban is jól lehet keresni, főleg egy banknál.


Persze annak sincs értelme, ha olyan szakot választasz, ami nem tetszik, mert vért izzadva végzed el, és boldogtalan leszel a jó fizetés ellenére is.

2021. júl. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A vert izzadast nem arra irtam, hogy nem tetszene a szak. Es gazdasago szakok nem jonnek szamitasba, human beallitottsagu vagyok.
2021. júl. 2. 12:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy igen, vért izzadós, mármint vizsgaidőszakban nagyon sok a tananyag. Téli és tavaszi/nyári vizsgaidőszakban nekem nem volt időm semmire kb, néha még a családi rendezvényeket is kihagytam. Igaz én igyekeztem 100%-ot belevinni. Viszont a vizsgák 90%-a szóbeli, tehát sokan arra játszanak, hogy a tételek felét megtanulják jól, aztán reménykednek a jó húzásban. Ha meg nem sikerül olyat húzni, amit pont megtanult, akkor megpróbálja mégegyszer. Az ilyenek nyilván nem izzadnak annyira vért.

Az hogy melyik egyetem erősebb, melyik nem, azt nem tudom, de azt viszont tudom hogy kb ugyanazok a tankönyvek vannak kb mindenhol és a tananyag is ugyanaz. Számonkérés szempontjából lehet eltérés, de ez is tanár függő. Minden jogi egyetemen vannak könnyebb tárgyak és tipikus mumus tárgyak, amin erősebb a számonkérés, mert az adott oktató azt hiszi az övé a lehfontosabb jogterület. Van ahol a polgári jog ilyen, van ahol a római jog, van ahol a munkajog, stb.

De igazából ha érdekel a szak, akkor teljesen mindegy melyik egyetemen vagy, úgyis megtanulod, mert érdekel. Ja és a nagy részét úgyis elfelejted a vizsgák után, mert nem használod.

2021. júl. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!