Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosira mennyire nehéz...

Orvosira mennyire nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés

•4-es 5-ös, de inkább 5-ös érettségi

•4,7 iskolai átlag

•kettő középfokú nyelvvizsga

•biológia/kémia emelt érettségi


Ezek elegek hozzá? Nagyon szeretnék orvos lenni, de még az érettségiig van 3 évem.(Ezeket az adatokat tippelem, hogy szerintem mennyit tudnék magamból kihozni.)

Ha az érettségire 1,5-2 évvel előtte el kezdek készülni az elég? És ha MINDENT 100%-osra megtanulok, akkor ugye nem lehet baj? Illetve ha nem egy gazdag családból származok.



2021. jún. 30. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Bejutáshoz erős biosz-kémia/fizika emelt kell, mellette persze jó ha pl matekból sem állsz bukásra…

Az hogy anyagilag milyen helyezeted, felvételi szempontjából lényegtelen, egyetemen van lehetőséged szociális ösztöndíjat kapni, ha nagyon szükséges akkor megtudod oldani hogy 1-2 napot tudj dolgozni.

De bekerüléshez alapvetően erős érettségi kell, emelteknél biztos tudás. Jó ha azért mostanság már figyelsz az órákon, elrakod az érettségihez szükséges füzeteid, mert később jól jöhet készüléskor. Biosz és kémia vagy fizika fakt pedig azért elkell + egy adag szorgalom :)

2021. jún. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ez a tapasztalatom és ha újrakezdhetném, tuti ezt tenném: leszarnám az összes tárgyat, csak menjek át legalább egy 3-sal, de nem erőltetném meg magam. VISZONT, bioszból és kémiából összehoznék annyit, hogy meglegyen egy stabil 450. Tehát egyenként 80 fölötti eredményt igyekeznék teljesíteni. Ez a duplázás módszere. Ezt csak azért merem állítani, mert a többi tárgyat gőzerővel tanultam, hogy jó legyen az érettségim mindből, aztán a kémia biosz rovására ment és nem jutottam be. Pár ismerősöm is így járt, és újraérettségiztünk csak bioszból és kémiából és így meglett a pont. Ennyire számított, hogy mindenünk 5-ös lett...Nem számít a többi, hogy 90 felett legyenek. Szóval a tanácsom: feküdj rá a kémiára és bioszra már akár most, de elég mondjuk 10-11.-be elkezdeni.
2021. jún. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Kísérletezgess a felvi pontszámító kalkulátorával. Mindig túljelentkezés van, de az az igazság, hogy bekerülni a legkönnyebb része, utána bent is kell maradni.
2021. jún. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz a bekerülés, de nem lehetetlen csak szorgalom és logikus gondolkodás kell hozzá.Az jó, ha a többi tantárgyat is 5ösre tudod hozni, mert akkor pontszámításnál nem feltétlen dupláznod kell, így nem kell biosz kémiából 80-90% , hogy meglegyen a pontod, de persze ez csak egy nagyobb biztosíték neked nem egy szabály, hogy akkor ne készülj. Én minden mellett a 2 emelt érettségire keszülést tartom a legfontosabbnak és mindenképp járj a sulidban faktra, ha nincs rá lehetőséged/gyenge az oktatás érdemes különtanárhoz menni főleg kémiából, a biosz mondjam azt sok tanulással egyedül is jól hozható. A nyelvvizsga a diplomához fog kelleni, de felvételin nem igazán számít, mert ha a 2 emelted 45% feletti akkor jár az 2*50 vagyis a maximum 100 pont így a nyelvvizsgával járó pluszpont "felesleges"(persze lehet, hogy 3 éven belül a szabályok változnak). Ne aggódj,még bőven van időd. Egyenlőre figyelj az órákon, faktválasztás előtt biztos fognak nektek tájékoztatót tartani, nekünk volt pl ilyen pályaorientációs nap előtte.
2021. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
#4 vagyok még. #2 höz azt fűzném, hogy ha képes vagy magas százalékot teljesíteni akkor igen ez egy jó opció viszont veszélyes, ha esetleg mégsem. Engem sem vettek fel elsőre pedig szinte mindenem 5ös lett, idén már szerintem fel fognak, de sokkal nehezebb a 2. nekifutás rossz bizivel mint jóval, mert a pontjaidat 2.ra csak az emeltek javításával tudod felhozni, nem számít ha pl újraírod a magyart és jó lesz,mert a tanulmányi pontos számolásnál a bizonyítványi érettségi átlagot veszik. Sokaknak azért nehéz 2.ra 3.ra bejutni, mert csak a biosz kémiával tudnak javítani mert csak a duplázással tudnak magasabb pontot kapni és ott tényleg kell hozni a 80-90%os szintet. Persze ne gondolkodjunk abban, hogy mi lesz ha elsőre nem jönne össze,a lényeg most csak, hogy okosan hozd ki magadból a legtöbbet :)
2021. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

#2-es vagyok

#5-nek igaza van, ha elsőre valamiért a biosz és kémia SE menne, csak 80 alatt, akkor már kicsit kevesebbek az esélyek és még egyszer nekifutni meg +1 év. Ez a megoldás annak jó, akit csak ez a 2 érdekel és gőzerővel tudja tanulni és csak ezzel foglalkozik. Így kicsit szerintem könnyebb, mint 5 tárgyból maxolni és még a kettőből nagyon jót írni, mint hogy csak a kettővel foglalkozz nagyon. De ha jók lesznek a tanulmányi átlagaid, érettségik és a 2 tárgyhoz is van kis érzéked, menni fog :)

2021. jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Kicsit túlparázod, nyugi. Tanulj a dolgozatokra, menj versenyekre, bőven elég.
2021. júl. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2021. júl. 1. 14:15
 9/9 anonim ***** válasza:
64%
Simán lesz időd felkészülni rá . Én azt javaslom, hogy ne hanyagold el a többi érettségi tárgyat sem . A középszintű érettségik amúgy sem nehezek, ha figyelsz az órán a négy év alatt és rendesen írsz házit, készülsz a dolgozatokra. Az emeltek re pedig szépen lesz időd ezek mellett is. Járj majd faktra( nekem a kémia szörnyű volt, de 10-11.ben jártam külön tanárhoz, azok segítettek abban, hogy 12.ben önállóan is fel tudjak készülni), készülj otthon rájuk . Hidd el, hogy simán menni fog, csak ne parázd túl . Én végül 450+ ponttal kerültem be(nem dupláztam, mert az összes érettségim 80%felett lett).
2021. júl. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!