Az egyetemen milyenek a vizsgák?
Igen, kb. így működik. A tanár kiosztja a tételeket (hacsak nem azt mondja, hogy az iskola honlapjáról töltsétek le) és magad kidolgozod. Érdemes összefogni a csoporttársaiddal, mert sokszor úgy alakulnak a vizsgák, hogy egy héten 2-3 vizsgád van, ami vizsgánként átlag 20 tétel. Ennyit nehéz kidolgozni teljesen egyedül, átlag 10 tantárgyból (+ ha van olyan szabadon v. kötelezően választható tárgyad, amiből szintén vizsgázni kell. Ez ritka, de előfordulhat.) Minden egyes vizsga az adott tantárgy teljes félévi anyagát kéri. Én nehézségben átlagosan ahhoz hasonlítanám, mintha minden félévben minden tárgyadból emelt szinten kéne érettségizned, + még egy kicsit nehezebb, legalább nálunk. De nem vészes, mert vannak kivételek. Főiskolán/egyetemen nagyon gyorsan megtanulsz puskázni, mert sokszor annyi fölösleges dolgot kell megtanulnod, hogy nem lesz energiád. Vannak olyan tanárok, akiknél hiába tanulsz éjt nappallá téve, kapsz egy kettest, legjobb esetben hármast, aztán "szia". De van, aki enged puskázni vagy alacsonyabb az elvárása. Én olyan szakon tanulok, ahol inkább "magolni" kell, így én értelemszerűen vizsgaidőszakban leülök és addig olvasom, amíg meg nem tanultam.
Szomorú, de elmondom: ne nagyon alapozz a tanárok jó indulatára. Nem mindegyik hajlandó segíteni. És ami fontos: ez nem középiskola. Senki nem fog nógatni, hogy tanulj, senki nem fogja megfogni a kezed, hogy nyomás tételt kidolgozni.
Remélem azonban, hogy kedves, emberi tanárokat fogsz kifogni. Emiatt is érdemes pár felsőbb évessel megismerkedni, ők ebben sokat tudnak segíteni.
Nálunk nem sûrûn adják meg a tételeket, csak szóbelis tárgyból (ebbõl nagyon kevés van) és azt is csak címszavakban szal bármibe belekérdezhetnek.
Általában azt szokták a tanárnénik-bácsik mondani: "bármi lehet, ami a félévben elhangzott". Ebbõl következik, h nem egyszerû a móka.
Ez függ attól is, hogy hova jársz, milyen szakra (ne hasonlítsd össze a kommunikációst pl. a villamosmérnökkel).
Én speciel infós szakra járok, és mi úgy szoktuk csinálni (de máshonnan is ezt hallottam), h szépen letöltjük innen-onnan a korábbi vizsgákat és az alapján készülünk fel. Gyakran összeülünk, ha rázós a tárgy és átbeszéljük.
Nem árt ha az embernek van felsõbb éves ismerõse, szivatós helyeken nem nehéz találni (nálnuk sem).
Sajnos a másik része a dolognak a szerencse, én sem tom h mentem át 1-2 tárgyból, de bemákoltam:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!